Янукович схвалив відставку Кабміну, новий склад уряду буде відомий не раніше 12 грудня
Президент України Віктор Янукович прийняв відставку прем'єр-міністра Миколи Азарова, задовольнивши його заяву. Про це повідомляє прес-служба глави держави. 3 грудня прем'єр-міністр звернувся до глави держави з заявою про відставку. "У зв'язку з обранням мене народним депутатом України, відповідно до частини другої статті 115 Конституції України, статті 15 Закону" Про Кабінет міністрів України" заявляю про свою відставку", - йдеться в заяві керівника уряду.
Оскільки за статтею 115 Конституції відставка прем'єр-міністра має наслідком відставку всього складу Кабінету міністрів України, Президент прийняв також відставку уряду держави.
Разом з тим глава держави, керуючись нормою частини п'ятої статті 115 Конституції, доручив Кабінету міністрів продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого уряду.
Згідно з частиною третьою статті 17 Закону "Про Кабінет міністрів України" всі члени уряду, які перебувають у відставці, звільняються з посад з початку роботи новосформованого Кабінету міністрів. Таким чином, всі діючі члени уряду продовжують працювати на своїх посадах і здійснювати покладені на них повноваження до звільнення у встановленому Конституцією порядку.
Читайте також: Новий Кабмін буде сформований після створення більшості у ВР, - Янукович (відео)
За чинним законодавством, призначення прем'єр-міністра України здійснюється Президентом за згодою більше ніж половини від конституційного складу Верховної Ради; письмове подання про надання згоди на призначення на посаду прем'єр-міністра вноситься Президентом у ВР після прийняття рішення про відставку Кабінету міністрів, припинення повноважень прем'єр-міністра України; парламент розглядає подання глави держави не пізніше, ніж у п'ятиденний строк з дня внесення такого документа у ВР.
У свою чергу спікер Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що новий прем'єр і склад Кабінету міністрів України будуть призначені не раніше 12 -14 грудня 2012 р. "Питання формування нового Кабінету міністрів, прем'єра буде розглядатися після формування президії нової Верховної Ради...Я прогнозую, що це буде на тижні після 12 грудня. Я думаю, що це буде 13-14 грудня", - заявив він. При цьому Литвин відмовився називати прізвища кандидатів на посаду прем'єра, які сьогодні обговорюються.
Як повідомлялось, депутатська група ухвалила рішення про перше установче засіданні нової Верховної Ради 12 грудня. За це одноголосно проголосували члени групи від Партії регіонів, комуністів, а також Григорій Калетник і Давид Жванія, які представляють мажоритарників. Опозиція не брала участі в голосуванні, і після цього новообрані депутати від "Батьківщини", "Удару" і "Свободи" залишили зал засідань.
Читайте також: Перше засідання Верховної Ради VII скликання відбудеться 12 грудня
Раніше Янукович заявляв, що новий склад Кабінету міністрів буде визначено після створення більшості у Верховній Раді і визначення кандидатури прем'єра. "Дати стовідсоткову відповідь на те, як буде сформовано уряд, сьогодні неможливо, бо ми не бачимо сьогодні створеної в парламенті більшості", - сказав глава держави. Коли буде відомий склад більшості, закінчиться переговорний процес і буде визначено кандидатуру прем'єр-міністра, тільки тоді почнеться процес формування нового складу уряду, зазначив Президент.
Нагадаємо, 13 листопада газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала результати виборів народних депутатів України. Згідно з остаточними даними, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця.
Читайте також: Опозиція не визнала результатів виборів, але депутатські мандати здавати не буде (фото, відео)
Як повідомлялось, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Загалом у бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників. Зазначимо також, що явка виборців склала 57,57%.