ua en ru

Янукович схвалив зміни до регламенту Верховної Ради

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович підписав закон № 11335 "Про внесення змін до закону" Про регламент Верховної Ради України ", згідно з яким пропонується змінити регламент ВР у зв'язку із зміною виборчої системи.

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 11335 "Про внесення змін до закону" Про регламент Верховної Ради України ", згідно з яким пропонується змінити регламент ВР у зв'язку із зміною виборчої системи. Відповідна інформація розміщена на офіційному сайті ВР.

Раніше сьогодні спікер ВР Володимир Литвин повідомив, що якщо глава держави підпише зміни до регламенту, то "завтра-післязавтра можна буде провести засідання робочої групи, яка обере керівника цього засідання, проведе необхідну роботу". Він також доручив підготувати останнє засідання парламенту VI скликання 4 грудня.

Зміни до регламенту ВР прийняла 6 листопада ц.р. "За" закон "Про внесення змін до закону" Про регламент Верховної Ради України "з урахуванням змін проголосували 247 нардепів з мінімально необхідних 226.

Читайте також: ВР змінила регламент: самовисуванців дозволили входити в депутатські фракції

У ст. 16 регламенту вносяться зміни, на основі яких перша сесія новообраної ВР починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Потім новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання, потім формується Лічильна комісія, потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише потім заслуховують послання Президента.

Також було прийнято пропозицію про те, що в депутатську фракцію також можуть входити самовисуванці. Пропозицію підтримали 247 депутатів. Такі зміни пов'язані з тим, що новий склад парламенту будуть формувати як партії, так і можорітарние депутати.

Також була скасована норма про те, що 120 депутатів можуть ставити питання про звільнення омбусмена. Підтримали - 264 нардепа.
"За" закон "Про внесення змін до закону" Про регламент Верховної Ради України "з урахуванням змін проголосували 247 нардепів з мінімально необхідних 226.

Читайте також: Конфігурація сил у Верховній Раді VII скликання

Нагадаємо, що згідно з поправками, що вносяться до ст. 75 закону про регламент, рішення про обрання голови Верховної Ради приймається відкритим поіменним голосуванням. При цьому, зі статті вилучається норма, за якою при обранні голови парламенту не може бути прийнято рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур, передбачених регламентом.

Також змінена процедура відкликання голови ВР. З ст. 76 регламенту депутати пропонують вилучити норму про те, що глава ВР може бути відкликаний з посади в будь-який момент за власним бажанням, крім випадку виконання ним обов'язків Президента України (ст. 112 Конституції України). Підпис нардепа під пропозицією про відкликання голови ВР, може бути відкликана лише до моменту включення питання до порядку денного сесії. Рішення про відкликання голови ВР з посади, згідно із законопроектом буде також прийматися шляхом відкритого поіменного голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту, і оформлюватись ухвалою Ради. Норма регламенту про заборону прийняття рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур вилучається.

По темі: Підсумки виборів-2012: Азаров закликав керівників партій почати переговори про коаліцію - пропозиція поки що ні до кого не дійшло

Крім того, зміни, передбачають формування депутатський фракцій на партійній основі, а не тільки згідно партійним списком. Також зміни вносяться до ст. 59 "Умови формування депутатських фракцій (груп)". Згідно з поправкою, депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції, а Голова ВР та його заступники не можуть входити до складу депутатської фракції (депутатської групи). На відміну від чинної статті регламенту, в законопроекті відсутня норма про мінімальну кількість депутатів необхідних для формування фракції.

Народний депутат, який не увійшов до складу депутатської фракції, виключений, чи чи який вийшов зі складу депутатської фракції, є позафракційним. Позафракційні народні депутати можуть об'єднуватися в депутатську групу. Мінімальна кількість народних депутатів, необхідна для формування депутатської групи має становити чисельність, не меншу, ніж чисельність самої мінімальної депутатської фракції. Зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції. За словами голови регламентного комітету Володимира Макеєнка, згідно з новим регламентом, депутатські групи у новій ВР будуть складатися не менше, ніж з 14 депутатів.

Нагадаємо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів обирали за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Загалом у бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників. Зазначимо також, що явка виборців склала 57,57%.

Своє перше засідання нове скликання Верховної Ради може провести раніше 17 грудня 2012 р. Раніше повідомлялося, що депутати нового скликання ВР розпочнуть роботу 17 грудня. "Нова ВР України повинна запрацювати не пізніше 15 грудня, але враховуючи, що це субота, новий парламент запрацює 17 грудня", - зазначав глава регламентного комітету Володимир Макеєнко. Згідно з новим регламентом, депутатські групи у новій ВР будуть складатися не менше ніж з 14 депутатів. На відміну від чинних норм регламенту, депутатської групи у новій ВР матимуть право законодавчої ініціативи.