Янукович обіцяє не втручатися в діяльність судів

Президент України Віктор Янукович запевнив, що не втручатиметься в діяльність яких-небудь українських судів. Про це він написав в листі Президентові Чеської Республіки Вацлаву Клаусу, повідомляє прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович запевнив, що не втручатиметься в діяльність яких-небудь українських судів. Про це він написав в листі Президентові Чеської Республіки Вацлаву Клаусу, повідомляє прес-служба Президента.

"Судова система України є незалежною і неупередженою в своїй діяльності, керується виключно Конституцією і законами України. Я не можу і не втручатимуся в роботу українських судів. Якщо я це зроблю, проблеми будуть більш значущими. Політичне і будь-яке інше втручання в діяльність суду вважаю неприпустимим", - сказано в листі глави держави.

Раніше Президент Чехії надіслав лист, в якому підкреслив, що у нього немає причин не довіряти українській юстиції і ставити під сумнів незалежність суду. Разом з тим Клаус хотів переконатися, що у випадку екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко не йде мова про політичний процес, і що в його ході не вирішуватимуться особисті і політичні розбіжності.

В свою чергу Янукович запевнив, що жоден з нинішніх судових процесів в Україні не є політично мотивованим: "Жоден з нинішніх судових процесів за участю колишніх державних службовців не є і не може бути політично мотивованим. Як гарант Конституції України я відповідаю за це особисто. І я переконаний: для кожного громадянина України сьогодні важливо те, що всі громадяни рівні перед законом, а суд як незалежна гілка влади може ухвалити справедливий вирок".

Глава держави повідомив, що в Україні розпочаті системні реформи у всіх сферах, у тому числі і в системі кримінальної юстиції.

"Безперечно, система кримінальної юстиції в країні, що залишилася з радянського часу, потребує реформування. Саме тому ми почали її реформу, реформу судового устрою України для створення сучасної прозорої системи верховенства права. Я сподіваюся, що країни і організації, які висловили стурбованість, допоможуть нам реалізувати необхідні реформи", - йдеться в листі.

Віктор Янукович запевнив, що Україна вибрала незворотний шлях на затвердження європейських принципів. "Хочу запевнити вас, що моя діяльність як Президента України і діяльність виконавчої влади нашої держави направлені на утвердження в Україні норм і принципів, якими керується європейське співтовариство: верховенство права, захист прав і свобод людини, розвиток демократії", - сказав Президент України.

Нагадаємо, в даний час в Україні проходить ряд резонансних судових процесів проти представників попередньої влади. На лаві підсудних опинилася колишня прем'єр-міністр, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко, колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, а також інші високопоставлені чиновники.

5 серпня за рішенням Печерського райсуду Тимошенко була арештована, що викликало широкий міжнародний резонанс. Із закликами випустити Тимошенко і забезпечити справедливий суд до української влади звернулися представники Європи і США. У свою чергу, українське МЗС заявило, що влада жодним чином не впливає на хід суду.  

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся