ua en ru

Янукович не бачить об'єктивних причин, які могли б позбавити Україну перспективи членства в ЄС

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович не бачить жодних об'єктивних причин, які могли б позбавити Україну перспективи членства в ЄС. Про це Янукович заявив сьогодні під час виступу на 18-му саміті глав держав Центральної Європи, повідомила прес-служба Президента України.

Президент України Віктор Янукович не бачить жодних об'єктивних причин, які могли б позбавити Україну перспективи членства в ЄС. Про це Янукович заявив сьогодні під час виступу на 18-му саміті глав держав Центральної Європи, повідомила прес-служба Президента України.

"Я не бачу ніяких об'єктивних причин, які могли б позбавити Україну і ряд інших держав регіону такого потужного інтеграційного інструменту. Ми розуміємо, що в нинішніх непростих умовах, коли Європа долає наслідки кризи, європейці досить чутливо ставляться до питань подальшого розширення ЄС", - заявив він.

Читайте також: УА між ЄС і Україною буде підписана під час саміту "Східного партнерства", - посол Німеччини

Однак, на його думку, европесімізм, який, у зв'язку з кризовими явищами на континенті торкнувся багатьох в Євросоюзі, практично не позначилася на українському суспільстві.

"Віра українців до Об'єднаної Європи і бажання одного разу стати її повноправною здебільшого не похитнулися. Європейський союз для нас і сьогодні залишається прикладом політичного, економічного і соціального успіху. І не тільки прикладом, а каталізатором системних соціально-економічних реформ, які зараз здійснюються в Україні" , - заявив Янукович

Читайте також: Україна не може бути одночасно членом Європейського та Митного союзів, - посол ЄС в Україні

За його словами, Об'єднана Європа є чітко задекларованим цивілізаційним вибором України. "Об'єднана Європа - це цивілізаційно-історичний вибір України. За цим вибором стоїть потужна підтримка всіх верств українського суспільства і переважної більшості основних політичних сил країни", - підкреслив Янукович.

У той же час як заявив Президент Польщі Броніслав Коморовський після зустрічі з Президентом ЄС Херманом ван Ромпеєм, Європейський союз розуміє, що в справі України йде гра за найвищою ставкою, але часу залишається все менше. "Ми повністю усвідомлюємо, що (у справі України) йде гра за найвищою ставкою також і з точки зору польських інтересів в довгостроковій перспективі. Часу залишається все менше. Ми (з президентом ЄС) обмінялися поглядами, що ще можна зробити, щоб мобілізувати Україну до діям, в результаті яких Київ виконав би всі домовленості, необхідні для підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС у листопаді ", - заявив Президент Польщі.

Читайте також: ЄС запропонував Україні кілька варіантів звільнення Тимошенко

Нагадаємо, що посол Європейського союзу в Україні Ян Томбінський вважає негарантованим для України підписання угоди про асоціацію (УА) з Європейським союзом у разі, якщо ситуація з перебуванням екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко у в'язниці залишиться на нинішньому рівні. Зазначимо, що ЄС предагает кілька варіантів звільнення Тимошенко.

Також нагадаємо, що угода про Асоціацію (УА) між ЄС і Україною очікується до підписання в листопаді під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі. Ці терміни нещодавно підтвердив і Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль. Однак, вже після цього Україна підписала меморандум про поглиблення відносин з Євразійським економічним союзом, і в ЄС нагадали Україні, що на двох стільцях всидіти не вийде. Незважаючи на те, що меморандум не володіє юридичною силою, в ЄС попросили пояснити "Євразійські справи України".

Читайте також: Україна довела свою здатність ефективно співпрацювати з ЄС, - Янукович

Ще до підписання меморандуму, міністри закордонних справ "Вишеградської групи" (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина), Ірландії та Литви прийняли заяву щодо Східного партнерства, в якому підтвердили підтримку підписання Угоди про асоціацію з Україною під час саміту у Вільнюсі 28-29 листопада .

Нагадаємо, Єврокомісія 15 травня, прийняла рішення рекомендувати Раді ЄС підписати угоди про асоціацію та про зону вільної торгівлі з Україною. Рада Євросоюзу має підписати документ тоді, коли для цього будуть створені необхідні умови.

Читайте також: ЄС просить Україну пояснити свої "євразійські справи", - джерела

Як зазначалося, рішення ЄК є необхідною формальністю для продовження підготовки до підписання СА, але не є свідченням прогресу української сторони.

Угода про асоціацію України та ЄС було парафовано 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС багаторазово раніше відзначали, що підписання СА опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.