ua en ru

Янукович розпочинає дводенний робочий візит до Казахстану на саміт ЄврАзЕС

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович сьогодні, 28 травня, розпочинає дводенний робочий візит до Республіки Казахстан. Про це повідомила прес-служба Президента України. Подробиці програми візиту глави держави в повідомленні не уточнюються.

Президент України Віктор Янукович (на фото) сьогодні, 28 травня, розпочинає дводенний робочий візит до Республіки Казахстан. Про це повідомила прес-служба Президента України.

Подробиці програми візиту глави держави в повідомленні не уточнюються.

Читайте також: Україна планує підтримати Казахстан при його вступі до СОТ, - Прасолов

Як відомо, 28-29 травня у столиці Казахстану м. Астана пройде засідання Вищої Євразійської економічної ради.

В Астані 29 травня буде обговорюватися питання отримання Україною статусу спостерігача в Митному союзі, повідомив напередодні прем'єр-міністр Микола Азаров. "Питання про статус України як спостерігача в МС буде обговорюватися на зустрічі Президентів, яка відбудеться 29 травня в місті Астана. Ми сподіваємося на позитивне вирішення цього питання. У разі позитивного рішення Президентів буде підписано відповідну угоду, і це ніяк не відіб'ється на наміченому на листопад підписанні Угоди про асоціацію з ЄС", - написав глава уряду у Facebook.

У ході візиту Віктора Януковича до Астани 28-29 травня Україна сподівається узгодити меморандум про поглиблення співробітництва та отримання статусу спостерігача в Митному союзі, заявив радник Президента України - керівник головного управління з питань міжнародних відносин АП Андрій Гончарук.

Читайте також: Обсяг зовнішньої торгівлі МС у I кварталі 2013 р. скоротився на 2,6% - до 216,8 млрд дол

"Таким чином, будуть зафіксовані не тільки наміри України, але і згода наших партнерів для оформлення статусу спостерігача у Євразійській економічній комісії... Буде узгоджено меморандум остаточно (про поглиблення співпраці з ЄврАзЕС) і підписано найближчим часом", - сказав він.

Також Гончарук зазначив, що Євразійська економічна комісія є виконавчим органом Митного союзу.

"У ході зустрічі, яка планується у форматі п'яти керівників держав, передусім передбачається обговорення та обмін інформацією щодо можливих форматів співпраці із цією організацією, а також обговорення проектів національного та транснаціонального характеру... Як вам відомо, Вища Євразійська економічна рада є по суті міждержавною радою ЄврАзЕС і вищим органом Митного союзу. Певною правовою підставою для нашої участі в цьому засіданні є те, що Україна є спостерігачем у ЄврАзЕС", - наголосив радник глави держави.

Читайте також: Участь України в Митному союзі до 2030 р. дасть зростання ВВП на рівні 8-15%, - РФ

"Ми шукаємо ті можливі форми співпраці з Митним союзом, з Євразійським економічним співтовариством, такого характеру і такого рівня, які б нам не створювали проблем у ході нашої співпраці з іншими об'єднаннями... Формула "3 +1" була запропонована спочатку, а потім, ви знаєте, були певні дискусії, як мінімум, неприйняття формату цієї співпраці. Тим не менш, ми виходимо, я наголошую, на формулу нашого співробітництва з Митним союзом або з Євразійською економічною комісією певною мірою в повсякденному житті. Ми говоримо: Митний союз. А насправді Митний союз є елементом Євразійського економічного союзу...".

При цьому Міністерство закордонних справ України запевняє, що переговори про отримання Україною статусу спостерігача при Митному союзі (МС) і Євразійській економічній комісії (ЄЕК) йдуть успішно.

"Напрацьовується проект, тривають переговори. Ми виходимо з того, що за результатами цих переговорів, і що повинно бути зафіксовано в меморандумі, - це статус спостерігача України при Митному союзі і при Євразійській економічній комісії", - сказав глава МЗС Леонід Кожара.

Читайте також: Україна та МС зможуть домовитися, якщо Україна братиме участь в об'єднанні як спостерігач, - Янукович

Раніше урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян озвучив прогноз, що 29 травня в Астані може бути підписаний меморандум між Україною і країнами Митного союзу про поглиблену співпрацю, який передбачає надання Києву статусу спостерігача.

"Думаю, що глави держав 29 травня в Астані підпишуть цей меморандум про поглиблення співробітництва та інтеграції з країнами МС і Єдиного економічного простору. Або може бути другий варіант - буде дано доручення підписати цей меморандум безпосередньо Євразійській економічній комісії, пану Христенку (глава Євразійської економічної комісії Віктор Христенко), і нашому прем'єр-міністру Миколі Азарову", - наголосив він.

22 травня Кабінет міністрів України схвалив проект меморандуму з країнами МС про надання Україні статусу спостерігача в цьому об'єднанні. За словами Азарова, Україна зацікавлена ​​співпрацювати з МС у форматі "3 +1", і на сьогоднішній день створена урядова робоча група, яка вивчає нормативну базу союзу.

Читайте також: Україна розраховує на додаткові 5 млн тонн транзиту казахської нафти

Раніше, 23 квітня, Азаров заявив, що Україні вдалося досягти принципової домовленості про отримання статусу спостерігача в МС, який може бути офіційно закріплений на зустрічі із главами цього утворення в Астані.

У той же час заступник голови Мінекономрозвитку Росії Олексій Лихачов зазначив, що це питання ще не вирішене і на даний час переговори з українською стороною тривають як на двосторонньому рівні із країнами-членами МС, так і на рівні ради Євразійської економічної комісії.

Раніше Президент РФ Володимир Путін заявляв, що вигода України від приєднання до Митного союзу і Єдиного економічного простору може скласти до 10 млрд дол. щорічно. При цьому радник Президента Росії Сергій Глазьєв додавав, що, якщо Київ підпише в листопаді угоду про зону вільної торгівлі з Європейським союзом, економіка України щорічно втрачатиме 1,5-2 млрд дол.

Читайте також: Україна і Казахстан підписали план взаємин на 2013-2014 рр

Крім того, він заявив, що, якщо Україна підпише заплановану на листопад угоду з Європейським Союзом про зону вільної торгівлі, то шлях до Митного союзу для неї стане юридично закритим.

Вища Євразійська економічна рада - вищий орган управління Єдиного економічного простору (ЄЕП) ЄврАзЕС, що включає в себе глав держав і глав урядів країн ЄЕП. Членами ЄврАзЕС є Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія і Таджикистан.