ua en ru

Янукович ветував закон про позбавлення права іноземця в шлюбі на безкоштовну земділянку

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович ветував закон, яким пропонується позбавити іноземця, який перебуває в шлюбі, права на земділянку, безкоштовно отриману від держави. Документ, який Верховна Рада прийняла 22 лютого, голова держави відправив на доопрацювання до парламенту.

Президент України Віктор Янукович ветував закон, яким пропонується позбавити іноземця, який перебуває в шлюбі, права на земділянку, безкоштовно отриману від держави. Документ, який Верховна Рада прийняла 22 лютого, голова держави відправив на доопрацювання до парламенту.

"Залишається невирішеною низка інших проблемних питань, пов'язаних із визначенням об'єктом права спільної сумісної власності житла, набутого одним із подружжя під час шлюбу внаслідок приватизації державного житлового фонду, та земельної ділянки, набутої внаслідок безоплатної передачі її одному з подружжя із земель державної або комунальної власності, в тому числі приватизації (частина п'ята статті 61 Сімейного кодексу України). Зазначені норми Сімейного кодексу України також потребують відповідних змін", - йдеться в пропозиціях голови держави.

Зокрема, Янукович запропонував передбачити в законі положення щодо виключення частини п'ятої статті 61 Сімейного кодексу України та доповнення частини першої статті 57 кодексу положенням, за яким житло та земельна ділянка, отримані одним із подружжя внаслідок приватизації, є його особистою приватною власністю.

Голова держави також повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду парламентом закон "Про внесення зміни до статті 11 закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо звуження переліку умов припинення виплат допомоги при народженні дитини".

Законом виключається з частини 5 статті 11 закону підпункт про "виникнення інших обставин" як підстави для припинення виплат допомоги при народженні дитини.

Наслідком такої зміни буде встановлення вичерпного переліку підстав, за яких може бути припинено виплату цієї допомоги батькам (опікунам), - лише у випадках, якщо: отримувач допомоги позбавлений батьківських прав; в отримувача допомоги відібрали дитину без позбавлення батьківських прав; дитина, на яку призначена допомога, тимчасово влаштована на повне державне утримання; припинено опіку або звільнено опікуна від його повноважень щодо конкретної дитини; отримувач допомоги допустив нецільове використання коштів і не забезпечує належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини (частина п'ята статті 11 Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми").

"Очевидно, що зазначені випадки припинення виплати державної допомоги не охоплюють усіх обставин, за яких припиняється виплата цієї допомоги батькам (опікунам). Наприклад, може виникнути ситуація, коли особа, якій призначено допомогу при народженні дитини, не здійснює фактичний догляд за дитиною внаслідок певних обставин: взяття під варту; тривале лікування; виїзд на тривалий час за кордон; смерть отримувача допомоги тощо... Ураховуючи, що допомогу при народженні дитини призначають та виплачують тільки одному з батьків дитини, одному з опікунів, то у випадку настання, зокрема, однієї з наведених вище обставин законної підстави для припинення виплати допомоги у разі внесення пропонованої зміни не буде і другий з батьків (опікунів) не матиме можливості отримати цю допомогу. За таких обставин передбачена законом зміна є недоцільною", - йдеться в пропозиціях голови держави.