ru ua

Янукович: Пільги для 16 категорій громадян необхідно підвищити на 25%

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович вважає, що пільги для 16 категорій громадян скорочуватися не повинні, а навпаки мають бути підвищені на 25%. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович вважає, що пільги для 16 категорій громадян скорочуватися не повинні, а навпаки мають бути підвищені на 25%. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

"Якщо ми говоримо про впорядковування пільг, треба людям роз'яснювати, що ми не збираємося ніякі пільги скорочувати. Ми будемо їх тільки удосконалювати, а це означає, що ми ставимо собі за мету незахищені верстви населення захистити і підняти рівень захисту", - сказав Президент.

Він підкреслив, що вчора спілкувався з віце-прем'єр-міністром, міністром соціальної політики Сергієм Тігіпко і цікавився у нього, чи понижені хоч би на відсоток пільги чорнобильцям і афганцям; "він говорить: ні, ми підняли рівень і на 2012 р. передбачено підвищення. на 25%", - сказав Янукович. Президент запитав: "Якщо ми щорічно на 25% підніматимемо рівень захисту незахищених верств населення, це нормальний буде підхід чи ні?".

Також Янукович нагадав, що, згідно з прогнозами наступного року, пільги будуть збільшені на 25%. Крім того, Президент відзначив, що в ухваленні законів, для виконання яких необхідно п'ять бюджетів подібних тому, які проектує на 2012 р. нинішній уряд, винні попередники нинішньої влади і ті парламентарі, які ухвалювали такі закони. Крім того, він відзначив, що необхідно чотири рази на рік проводити конференцію з громадськими організаціями та інформувати народ про стан проведення соціальних виплат.

Зазначимо, зараз під будівлею Кабінету міністрів Україні, де сьогодні проходить розширене засідання уряду за участю Президента України, протестують проти скасування пільг ветеранам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС близько 500 чоловік.

Будівля охороняється в посиленому режимі, у Маріїнському парку стоять понад десять автобусів з правоохоронними органами.

Нагадаємо, напередодні, 1 листопада, афганці та чорнобильці пікетували під будівлею Верховної Ради України.

Раніше, 20 вересня, під будівлею Верховної Ради також проходив мітинг проти скасування соціальних пільг за участю 2 тис. осіб

Тоді під стінами парламенту перед ранковим засіданням зібралося близько 2 тис. представників громадських організацій та об'єднань ветеранів війни, учасників бойових дій в Афганістані, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Мітингувальники вимагали від Верховної Ради не голосувати в цілому за закон № 9127, що скасовує пільги для 16 категорій громадян.

В ході мітингу сталися зіткнення між міліцією і мітингуючими. Учасники акцій протесту розбили скляні вставки в дверях на вході до парламенту.

Представник мітингуючих, учасник військових подій в Афганістані, запевнив, що за підсумками бесіди з керівництвом ВР, була досягнута домовленість, відповідно до якої на цьому пленарному тижні в другому читанні закон № 9127 розглядатися не буде, а заздалегідь буде ретельно доопрацьований.

Представник мітингуючих зачитав заяву, в якій говориться, що в разі, якщо парламентарі не прислухаються до думки мітингуючих, вони влаштують безстрокову акцію протесту з вимогою "розганяти парламент, що діє".

Зазначимо, вже 21 вересня, як заявив нардеп від Партії реогіонов, член робочої групи Ярослав Сухий, робоча група народних депутатів, членів Кабміну і протестуючих проти скасування соціальних пільг погодила пункт про збереження всіх існуючих пільг для міліції.