ua en ru

Янукович: Конституцію необхідно змінювати, але лише у законний спосіб

Автор: RBC.UA
За 15 років з часу ухвалення Конституції України можна зробити висновки, які норми працюють, а які ні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам провідних українських ЗМІ, передає прес-служба Президента.

За 15 років з часу ухвалення Конституції України можна зробити висновки, які норми працюють, а які ні. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам провідних українських ЗМІ, передає прес-служба Президента.

"За ці 15 років, які ми прожили, у нас була можливість зробити висновки, що ми правильно тоді прийняли, 15 років тому, що треба виправити, змінити. Тобто там є питання, над якими треба попрацювати", - зазначив глава держави.

Водночас Президент наголосив: будь-які зміни до Конституції мають ухвалюватися виключно у законний спосіб. "Будь-які зміни до Конституції треба робити у законний спосіб. І це головне" - сказав Янукович.

У цьому контексті Глава держави також наголосив на необхідності ухвалення законів, які сприятимуть дотриманню норм Конституції, зокрема законодавства у сфері прав людини.

У числі таких Віктор Янукович назвав Кримінальний процесуальний кодекс. "Принцип, який сьогодні відсутній - рівнозначність сторін обвинувачення, захисту. Сьогодні - величезна превага на стороні обвинувачення, а сторона захисту має на сьогодні набагато менше прав", - зазначив глава держави і висловив сподівання, що найближчим часом проект КПК буде направлений на розгляд Верховної Ради.

Нагадаємо, 21 лютого ц.р. Янукович заявив, що підтримує створення Конституційної асамблеї, яка проведе необхідну роботу по внесенню змін до діючої конституції. "Нова Конституція України - це апогей завершення реформ у державі. Конституція повинна захищати права людини, і створювати умови для гармонійного розвитку нашої країни, створювати ефективну систему державного управління", - заявив Янукович.

Раніше, в жовтні 2010 р. Янукович висловив думку, що чинна Конституція України вимагає подальшого вдосконалення, і необхідно розробити механізм участі в цьому процесі громадськості.

1 жовтня 2010 р. Конституційний суд України (КСУ) визнав неконституційною політичну реформу 2004 р. Зокрема, КСУ постановив:

1. Визнати неконституційним закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV у зв'язку з порушенням конституційної процедури його розгляду та прийняття.

2. Закон "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV визнаний неконституційним і втрачає чинність з дня ухвалення КСУ цього рішення.

3. Згідно з ч. 2 ст. 70 закону "Про КСУ", покласти на органи державної влади обов'язок щодо невідкладного виконання цього рішення стосовно проведення нормативно-правових актів у відповідність до Конституції від 28 червня 1996 року в редакції, що існувала до внесення до неї змін законом "Про внесення змін до Конституції України" від 8 грудня 2004 р. №2222-IV.

Зміни до Конституції України були внесені 8 грудня 2004 р. і набрали чинності 1 січня 2006 р. Ці поправки перерозподілили повноваження між Президентом, парламентом і урядом на користь двох останніх гілок влади. Таким чином, Україна стала парламентсько-президентською республікою.

28 червня 1996 р. Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної держави. Депутати працювали над проектом, залишаючись в сесійному залі всю ніч з 27 на 28 червня.

Ухвалення Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Відповідно до Конституції, день ухвалення Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.