ua en ru

Янукович: Зміни до Конституції зачеплять місцеве самоврядування

Автор: RBC.UA
Однією з основних складових конституційної реформи Президент України Віктор Янукович назвав подолання централізованості державного управління та розширення прав місцевих громад.

Однією з основних складових конституційної реформи Президент України Віктор Янукович назвав подолання централізованості державного управління та розширення прав місцевих громад. Про це йдеться у вступному слові Януковича у щорічному посланні до Верховної Ради (ВР) про внутрішнє і зовнішнє становище України, передає прес-служба голови держави. Янукович назвав конституційну реформу одним із головних напрямків політики влади.

За словами Президента, підготовка і проведення "конституційної реформи, яка не лише дасть вичерпні відповіді на питання про співвідношення владних повноважень між державою та місцевим самоврядуванням, про характер та особливості політичного устрою України, яка рухається назустріч Європі, але й стане дієвою основою для забезпечення широких прав громадян в сучасних умовах, в тому числі і для прямої участі громадян в прийнятті рішень державного рівня і вирішення актуальних питань розвитку громад".

"При цьому буде зроблене все необхідне, щоб забезпечити високий рівень легітимності конституційного процесу. Зокрема, затверджено принципове рішення про те, що вперше в історії України над проектом Основного Закону працюватимуть широкі кола української громадськості, потенціал якої буде акумульовано і розкрито в рамках роботи Конституційної Асамблеї", - заявив Янукович.

За його словами, ще одним напрямком політики перетворень в 2012 р. має стати внесення змін у роботу органів публічної влади на регіональному рівні. "Це стосується не тільки заходів, спрямованих на подолання централізованості державного управління: в центрі уваги повинні бути питання зміни характеру відносин місцевих органів влади з громадами. В особі українських громад, які отримають дієві важелі контролю над роботою влади на місцях, керівництво держави бачить свого цінного союзника і партнера", - запевнив голова держави.

Раніше на першому засіданні Конституційної асамблеї, Президент підкреслював, що розпочаті в Україні реформи вимагають внесення змін до Конституції у сфері місцевого самоврядування, а також правосуддя та правоохоронної діяльності.

Нагадаємо, 20 червня ц.р. голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук заявив, що в парламент проект закону про внесення змін до Конституції надійде не пізніше початку 2014 р. Кравчук запевняє, що не вважає за необхідне змінювати статус Президента в оновленій Конституції.

Як повідомлялося, Янукович попросив керівництво Єврокомісії та Ради Європи надіслати своїх представників для роботи над конституційною реформою в Україні.

Конституційна асамблея створена указом Президента як спеціальний допоміжний орган при голові держави. Головною метою Конституційної асамблеї є підготовка законопроектів про внесення змін до Конституції. Головою Конституційної асамблеї призначений Леонід Кравчук - Президент України в 1991-1994 рр. Конституційна асамблея складається з 94 людей. Серед них представники депутатських фракцій і груп у парламенті, політичних партій, Національної академії наук України, національних галузевих академій та академічних наукових установ, інших наукових установ і вищих навчальних закладів, профільних громадських організацій та незалежних експертно-аналітичних центрів.

До складу асамблеї навідріз відмовилася входити опозиція. Як заявив 18 травня ц.р. заступник голови партії "Батьківщина" Сергій Соболєв, Конституційна асамблея в принципі не може існувати як орган, який може готувати зміни до Конституції, тому що зміни в Конституцію може вносити виключно ВР. Президент України висловив впевненість, що після завершення парламентських виборів опозиція долучиться до роботи Конституційної асамблеї. На думку Кравчука, незважаючи на те, що квота опозиції в Конституційної асамблеї не заповнена, це "не є приводом для сумніву в легітимності цього органу".

Нагадаємо, ВР перевела щорічні послання Президента в нову юридичну площину, прив'язавши економічну політику до щорічного послання Президента. Крім того, програма діяльності Кабінету міністрів також базується на щорічних посланнях Президента.