Янукович і Рада: Розпуск можливий, але краще домовитися

Четвер 11 квітня 2013 14:33
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович допустив розпуск Верховної Ради України "в крайньому випадку". Про це він заявив під час візиту до Миколаєва, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович (на фото) допустив розпуск Верховної Ради (ВР) України "в крайньому випадку". Про це він заявив під час візиту до Миколаєва, передає кореспондент РБК-Україна.

"Мені говорять, давай, розжени парламент... я можу вчинити жорстко, але це тільки в крайньому випадку... Ми не такі багаті, щоб проводити постійно вибори", - заявив Янукович, зазначивши що вірить у можливість домовитися.

Нагадаємо, що опозиція має намір продовжувати блокування парламенту, вимагаючи призначення виборів в Києві, відставки уряду Миколи Азарова і скасування пенсійної реформи. При цьому парламентська більшість вже провела одне засідання поза стінами сесійного залу і надалі збирається проводити такі засідання, якщо блокування трибуни не припиниться.

Читайте також: Вимоги опозиції для розблокування Ради - вибори в Києві, скасування пенсійної реформи, відставка Кабміну (фото)

Цікаво, що якщо опозиція розраховувала на однозначну підтримку ЄС в питанні блокування, то вона її не отримала. Гучних заяв про співчуття опозиції в цьому питанні з боку єврочиновників не послідувало, а, зокрема, посол Словаччини Павол Гамжик сьогодні заявив, що ЄС розуміє причини блокування парламенту, проте вважає, що декілька місяців це продовжуватися не може.

Крім того, Президент Віктор Янукович у Миколаєві сказав, що визначиться щодо підписання законів, прийнятих під час засідання Верховної Ради, яке відбулося 4 квітня на вул. Банковій, тільки після юридичної експертизи.

Читайте також: ЄС розуміє причини блокування опозицією парламенту, - посол Словаччини

За словами Януковича, він доручив фахівцям перевірити легітимність ухвалення цих законів, щоб рішенням суду вони не були скасовані. "Я не маю права порушувати закон. Зараз ми отримаємо експертні виводи, і потім я ухвалю рішення", - відзначив глава держави.

Нагадаємо, що до глави держави із цього приводу звернулася ув'язнена екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, що знаходиться зараз у харківській лікарні "Укрзалізниці". Тон її останньої заяви набагато м'якший і навіть в деякій мірі шанобливий по відношенню до Януковича, якого вона просить не підписувати закони, прийняті на так званому виїзному засіданні Верховної Ради. Оскільки мова вже зайшла про суспільний імідж Януковича і його відношення до демократичних цінностей, він ухвалив рішення провести експертну оцінку законопроектів. Їх важливість, врешті-решт, дещо втрачає свою вагу на тлі можливості показати себе дійсним демократом і шанувальником традицій парламентаризму. Рішення про експертну оцінку вже грає на це, незалежно від подальшого рішення Президента. До того ж, все це вигідний для Януковича сигнал у бік Тимошенко: вона змінила тон заяв - до неї прислухалися.

Читайте також: Рибак не виключає проведення референдуму про розпуск ВР

Опозиція дуже пафосно говорить про події на Банковій. Арсеній Яценюк порівняв засідання на Банковій з путчем ГКЧП в серпні 1991 р., а Тимошенко - з подіями в Українському Домі в 2000 р., де також збиралися для ухвалення рішень народні депутати, в яких вона брала безпосередню участь. І тому тепер Янукович вирішив взяти на себе роль примирителя - він закликав опозиціонерів і більшість сісти за стіл переговорів і знайти компроміс для продовження роботи Верховної Ради в сесійному залі на Грушевського. 

"Я говорив неодноразово: сядьте, домовитеся, знайдіть компроміс", - підкреслив Президент. За його словами, за часів світової економічної кризи стабільна робота парламенту і ухвалення необхідних законів украй важливі. "Ми опираємося кризі, інструменти різні, і один з них у парламенті - ухвалення законів", - заявив Янукович.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся