Янукович і Путін погодили графік взаємних візитів на найближчий час

Четвер 12 липня 2012 18:53
Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович і Президент Російської Федерації Володимир Путін домовилися про здійснення державних візитів найближчим часом. Про це під час п'ятого засідання українсько-російської міждержавної комісії заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

Президент України Віктор Янукович і Президент Російської Федерації Володимир Путін домовилися про здійснення державних візитів найближчим часом. Про це під час п'ятого засідання українсько-російської міждержавної комісії заявив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми домовилися з Володимиром Володимировичем, що ми найближчим часом проведемо державні візити Президента України восени цього року і Президента Росії в 2013 році. І цей час ми виберемо спільно. Кожна зустріч - це продуктивні переговори з усього комплексу питань двосторонньої співпраці. У нас найближчим часом плануються державні візити: мій візит - в цьому році, в наступному ми будемо чекати Вас", - заявив Янукович, підкресливши важливість активного продовження інтенсивного українсько-російського діалогу на високому рівні.

Нагадаємо, в Лівадійському палаці почалося засідання україно-російської міждержавної комісії. За підсумками засідання комісії планується підписання низки двосторонніх документів.

Крім того, Володимир Путін і Віктор Янукович дадуть спільну прес-конференції для представників засобів масової інформації.

На засіданні планується розгляд широкого кола питань. Лідери двох держав мають розглянути тематику двосторонньої взаємодії у використанні мирного атома, перспективні проекти в освоєнні космосу, прогрес у переговорах по Азово-Керченського врегулюванню, питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту РФ на території України тощо.

У той же час, напередодні помічник Президента Росії Юрій Ушаков заявив, що в ході візиту Президента РФ в Україну 12 липня 2012 р. не планується підписувати документи в газовій сфері. "Газова тема, природно, буде обговорюватися, але документи не підготовлені, і навряд чи вдасться їх погодити за час, який залишився", - сказав він.

За словами Ушакова, Путін візьме участь у засіданні російсько-української міждержавної комісії, а перед цим проведе окрему зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Помічник голови РФ зазначив, що Москва і Київ продовжують працювати над формуванням правової бази у газовій сфері. За його словами, Президенти двох країн обговорять можливості і перспективи вирішення цього стратегічного завдання найближчим часом в світлі підготовки нового масштабного договору про розширення співпраці в газовій сфері, а також виконання домовленості між "Газпромом" і "Нафтогазом України" про спільне освоєння структури Палласа на шельфі Чорного моря.

Ушаков додав, що під час зустрічі Президенти можуть зачепити будь-які питання, в тому числі найчутливіші, і не виключив, що "в тій чи тій мірі" буде обговорена ситуація навколо колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

Також, за його словами, лідери двох держав докладно розглянуть тематику двосторонньої взаємодії у використанні мирного атома, обговорять перспективні проекти в освоєнні космосу, розглянуть прогрес у переговорах по Азово-Керченського врегулюванню та обговорять питання розширення договірно-правової бази перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Він додав, що значне місце на зустрічі буде відведено питанням економічного співробітництва на просторі СНД. За його словами, за підсумками засідання комісії буде підписано ряд документів, зокрема міжурядову угоду про взаємодію при попередженні надзвичайних ситуацій, меморандум про співробітництво в боротьбі з тероризмом, угоду про співробітництво в галузі авіапошуку і рятування. Також будуть підписані угоди між "Росатомом" і Міністерством енергетики України, угода про взаємодію між Міністерствами освіти і науки РФ і України, а також меморандум про взаєморозуміння між Міністерствами економічного розвитку двох країн і ряд інших документів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся