Янукович: Необхідно шукати компроміси у співпраці України з МС

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності пошуку компромісу у питанні співпраці з Митним союзом. Про це він заявив, коментуючи заяву російського колеги Дмитра Медведєва про неприйнятність для російської сторони формульного підходу в питанні співпраці України з Митним союзом, передає радіо "Свобода".

Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності пошуку компромісу у питанні співпраці з Митним союзом. Про це він заявив, коментуючи заяву російського колеги Дмитра Медведєва про неприйнятність для російської сторони формульного підходу в питанні співпраці України з Митним союзом (МС), передає радіо "Свобода".

За словами Януковича, в основі політики будь-якої держави лежить захист національних інтересів. "У нас є своя власна позиція, яка передбачає захист українських національних інтересів. Ми оголосили політику національного прагматизму. Позиції завжди були, є і будуть, але, безумовно, нам необхідно шукати компроміси", - сказав він.

Вступ України до Митного союзу (МС) передбачає, що наша країна буде погоджувати всі експортні тарифи з іншими країнами об'єднання, позбудеться чималих коштів від транзиту і т.д.

Втім, головною причиною неможливості вступу в МС України полягає в тому, що це передбачає вихід із СОТ. На даний момент Росія, Білорусь і Казахстан не є членами СОТ.

Зі свого боку Україна запропонувала брати участь в МС за формулою 3+1, хоча про що конкретно може йти мова в такому форматі співпраці поки офіційно не повідомлялося. 

6 червня Янукович підписав розпорядження № 190/2011-рп про створення Робочої групи з питань розвитку взаємодії України з МС, і призначив її керівником міністра закордонних справ Костянтина Грищенка. Також Президент доручив робочій групі підготувати та внести у двомісячний строк пропозиції щодо стратегії розвитку взаємодії України з МС у форматі «3 +1».

Також в кінці червня ц.р. Янукович заявив, що Україна потрібно підписувати з МС рамкову угоду і потім наповнювати її змістом. "Навпаки, безумовно, є велика зацікавленість у тому, щоб Україна була у Митному союзі. Але є багато різних причин, чому ми сьогодні не приймаємо це рішення і не розглядаємо. Ми визначили формат участі України у відносинах з Митним союзом -"3 +1". Ми вважаємо, що нам треба підписувати зараз рамкову угоду, і потім цю угоду, рамкову, наповнювати змістом", - зазначив Янукович.

Зазначимо, що приєднання України до Митного союзу суперечить її планам щодо інтеграції в ЄС і приєднання до Зони вільної торгівлі. У зв'язку з цим українська влада пропонує формульний підхід.

Зі свого боку Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що, незважаючи на зацікавленість у вступі України до МС, Росія не може погодитися на її включення за різного роду формулами. "Ми не можемо погодитися на включення Україна за якимись там формулами "три плюс один", мовляв, ми двадцять документів підпишемо, а тридцять не будемо", - сказав Медведєв. Росія бачить Україну тільки повноправним членом МС.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top