ua en ru

Янукович їде до Москви для участі у неформальному саміті СНД (відео)

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович сьогодні здійснить робочий візит до Російської Федерації для участі в неформальному саміті Співдружності незалежних держав.

Президент України Віктор Янукович сьогодні здійснить робочий візит до Російської Федерації для участі в неформальному саміті Співдружності незалежних держав. Про це повідомляє прес-служба Президента.

У Москві сьогодні відбудеться неформальний саміт СНД. Одним з головних питань, що обговорять лідери країн співдружності, за даними видання "Комерсант", стане затримка ратифікації Договору про зону вільної торгівлі в рамках СНД. Цей документ, підписаний в жовтні і названий мало не головним досягненням Співдружності за минулі роки, ратифікувала поки лише Росія. Ряд країн обіцяють зробити це найближчим часом. У решті процес явно застопорився. У першу чергу це стосується України. У Києві виявили, що текст договору, підписаного прем'єрами СНД в жовтні, відрізняється від тексту, який у квітні минулого року візувався профільними міністерствами членів Співдружності. Також в Україні вважають, що прем'єр-міністр Микола Азаров не був уповноважений підписувати "додаток 6" до тексту, узгоджений прем'єрами в день укладення договору. У ньому говориться, що по відношенню до тих учасникам ЗВТ, які введуть режим вільної торгівлі з третіми країнами або об'єднаннями, можуть бути знову введені мита.

За словами джерела "Комерсант" в уряді РФ, "Київ тягне через паралельний процес інтеграції з Європою". На тій же стадії переговорів з Брюсселем знаходиться і Кишинів, і в Москві вважають, що можливо європейці переконали українців і молдаван заморозити процес інтеграції з Москвою: "поставивши питання руба: або ми, або вони. Думаю, справа в політиці, а не в економіці", - заявив співрозмовник" Комерсант".

Також очікується, що Президент України Віктор Януковичі сьогодні спробує переконати російського Президента Володимира Путіна у необхідності знизити ціну газу для України. За інформацією "Комерсант-Україна", пропозиції, які підготували в міністерстві енергетики та вугільної промисловості, мало чим відрізняються від тих, що вже вносилися раніше. Російська сторона швидше за все зажадає більш істотних поступок, в тому числі політичного характеру, вважають експерти.

Напередодні Віктор Янукович заявив, що у відносинах між країнами практично немає ніяких спірних питань, крім газового. "Я сподіваюся, що ми найближчим часом вирішимо і цю проблему", - заявив Президент.

За даними видання, з понеділка в Москві працює делегація "Нафтогазу", що намагається надати "Газпрому" українські аргументи на користь необхідності зниження ціни природного газу. "Україна - найбільший покупець газу в Європі. Однак, незважаючи на це, ціни для нас встановлені надзвичайно високі. Тому ми хочемо купувати не 33 млрд кубометрів газу в рік, як це передбачено контрактом, а 25 млрд. А решту обсягу купувати на спотовому ринку".

Член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима зазначає, що українська сторона сподівається провести вдалі переговори з Росією. "Після виборів президента Росія може бути більш зговірливою, оскільки більше не потрібно демонструвати принциповість своєї позиції", - говорить він. Втім, директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич вважає, що нинішніх пропозицій України може бути недостатньо для "Газпрому". "Якщо питання стане вирішуватися на політичному рівні, то вимагатимуть політичних поступок зовсім іншого рівня, ніж покупка 8 млрд кубометрів газу", - говорить пан Марунич. Раніше керівництво РФ заявляло, що очікує приєднання України до Митного союзу, а також ратифікації українським парламентом договору про зону вільної торгівлі з країнами СНД.

Додамо, що ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. виріс на 2,1% - до 425 дол./тис. куб.м. У держбюджеті на цей рік закладена ціна російського газу в розмірі 416 дол./тис. кубометрів.