ua en ru

Янукович завершив візит до Польщі

Автор: RBC.UA
Президент України Віктор Янукович завершив робочий візит до Польщі та відбув до Києва. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Президент України Віктор Янукович завершив робочий візит до Польщі та відбув до Києва. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Раніше, в ході візиту, Віктор Янукович визнав, що справа екс-прем'єр-міністра України, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко гальмує підписання угоди про зону вільної торгівлі і асоціацію з ЄС. "Це питання (справа Тимошенко) одне з тих, яке перешкоджає скоріше за все ратифікації цих угод деякими країнами... Прикро, що сьогодні ми бачимо намагання об'єднати питання європейської інтеграції України з питанням розслідування кримінальних справ у судах", - заявив Президент.

Зазначимо, під час спілкування з журналістами Янукович зазначив, що українські суди отримали додаткові документи і факти, яких не вистачало для судів Росії та США під час розгляду справ Юлії Тимошенко. "Щодо минулих справ Тимошенко, то вони розслідувалися у судах Росії і США, і вони не були доведені до кінця в Україні... Не вистачало документів і фактів", - сказав Янукович. Президент зауважив: "Зараз їх вивчають слідчі... Є претензія Росії і гарантія України у розмірі 405 млн дол., а Україна також понесла втрати через податки, які не надійшли до бюджету". При цьому Янукович запевнив, що влада і надалі "ні в якому разі не буде втручатися у слідчі дії і розгляд цих справ у судах". Він додав: "Можливо, ці справи потраплять у суди, а можливо, ні... Йде розслідування, очікується засідання апеляційного суду. Ці питання носять гострий характер".

Що стосується європейської перспективи україни, то за словами Януковича у України ще є час для врегулювання усіх політичних питань для підписання угод про зону вільної торгівлі (ЗВТ) і політичну асоціацію з ЄС на саміті у грудні. "Ми в цілому обговорили питання європейської інтеграції. Я поінформував Президентів Коморовського і Вульфа, що переговори фактично закінчилися 11 листопада (щодо угоди про ЗВТ)", - сказав Янукович. При цьому він визнав: "Залишились політичні питання. Одне і головне з них - це формулювання розділу перспективи вступу України до ЄС. Ми ще працюємо над цим питанням. Часу ще багато до саміту у грудні".

Президент підкреслив, що в залежності від формулювання цього питання буде відпрацьована позиція щодо ратифікації цієї угоди. "Нам важливо на двосторонньому рівні мати відчуття того, яка перспектива буде передбачена для України в цій угоді", - сказав Президент.

Нагадаємо, Президент прибув до Вроцлава близько 17:00, замість 8:00. Його виліт відклали через складні погодні умови. Повідомлялося, що через запізнення українського Президента, його зустріч з Президентами Польщі Броніславом Коморовським і ФРН Крісітаном Вульфом може не відбутися. Однак, Президенти зустрілися. Повідомлялося, що глави держав мають обговорити тему остаточного оформлення угоди про вільну торгівлю та асоціацію між Україною та ЄС.

Вчора повідомлялося, що в ході переговорів в Брюсселі 11 листопада на рівні експертів Україна відмовилася від вимоги про пряму фіксацію європейської перспективи в преамбулі договору про асоціацію.

Нагадаємо, 11 листопада прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що компромісний варіант угоди про зону вільної торгівлі та асоціацію з ЄС підготовлений.

Представник Єврокомісії Пітер Стано після завершення 21-о пленарного раунду переговорів у Брюсселі зазначив, що Європейський союз очікує "фіналізації" угоди, як тільки політична ситуація в Україні буде сприятливою.

Раніше повідомлялося, що Європейський парламент (ЄП) готується прийняти нову критичну резолюцію по Україні. Як стало відомо виданню "Комерсант-Україна", цього разу ЄП може зажадати від органів влади ЄС призупинити переговори щодо Угоди про асоціацію до вирішення накопичених проблем, зокрема тих, що стосуються Юлії Тимошенко.

8 листопада заступник міністра закордонних справ Віктор Майко повідомив, що всі політичні переговори, між Україною та Європейським Союзом про зону вільної торгівлі та асоційоване членство, планується врегулювати до 19 грудня.

27 жовтня ц.р., Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України на сесії в Страсбурзі. Остаточний текст резолюції по Україні став результатом компромісу усіх політичних сил Європарламенту. Переговори щодо укладення Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною було вирішено не припиняти. Але депутати погодилися, що доля цього документа після його погодження та підписання повинна бути поставлена ​​в залежність від прогресу Києва на шляху демократизації.

Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу нині намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення двох кримінальних справ проти Тимошенко.

Прецедент утримання Тимошенко під вартою і винесення їй судом жорсткого вироку по одному із звинувачень викликав величезний резонанс і негативну оцінку того, що відбувається серед світової громадськості. Подібний підхід до судових розглядів, за оцінкою перших осіб держав у складі ЄС і провідних політиків, може загрожувати Україні припиненням переговорів щодо укладання Угоди про асоціацію, а також створення ЗВТ з ЄС.

18 жовтня, глава Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей прийняли рішення про скасування візиту Президента України Віктора Януковича в ЄС, який був запланований на 20 жовтня. Прес-служба верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон повідомила, що рішення про скасування візиту було зроблено європейськими політиками для того, щоб підкреслити необхідність "досягнення прогресу у забезпеченні верховенства закону та незалежності судової влади" в Україну.

Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років позбавлення волі із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".