Янукович: Дерегуляція економіки сприятиме впровадженню в Україні європейських стандартів
Президент України Віктор Янукович переконаний, що успішне завершення дерегуляції економіки сприятиме впровадженню в Україні сучасних європейських стандартів. Про це Президент заявив на спільному україно-монгольському бізнес-форумі в Києві, повідомляє прес-служба Президента.
"Я переконаний, що державна політика дерегулювання призведе до того, що ми вийдемо на сучасні європейські стандарти надання послуг, у тому числі, і технічні стандарти, які є в світі", - підкреслив Президент України.
Глава держави зазначив, що з цією метою в Україні сьогодні застосовується світовий досвід, до роботи в Комітеті з економічних реформ залучаються експерти з провідних консалтингових компаній світу.
Президент також підкреслив, що адмінреформа, яка зараз іде в країні, насамперед, стосується "стратегічної розбудови нашої держави під ті реформи, які вже почали набирати обертів".
Глава держави підкреслив, що дерегуляція в економіці має на меті зняття перешкод на шляху ведення бізнесу. У цьому контексті він нагадав, що вже ліквідовано 12 тисяч підприємств, які надавали адміністративні послуги і у багатьох випадках працювали за корупційними схемами, "які придумували чиновники різних рівнів". "Той" податок на корупцію ", який платив український бізнес, поступово скорочується і він буде скорочуватися", - підкреслив Янукович.
Безумовно, визнав Президент, дорога, по якій пішла Україна у своєму реформуванні, є непростою. "Цей шлях складний, тому опір з боку бюрократів при проведенні реформ величезний. Під час цієї роботи використовуються різні засоби. Часто - політичні можливості", - підкреслив.
Президент, відзначивши, що мова йде про випадки, коли корупціонери, які звикли робити бізнес на державному бюджеті, прикриваються демократичними гаслами.
Разом з тим глава держави знову наголосив, що процес реформування в Україні, боротьби з корупцією є незворотнім. "Це процес непростий, болісний. Це не тимчасове рішення - це постійна робота, яка вестиметься при модернізації нашої країни", - підкреслив глава держави.
Нагадаємо, що вчора, перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв у своїй статті в газеті "Дзеркало тижня. Україна" повідомив, що до кінця поточного року буде завершено перший і основний етап роботи з дерегуляції економіки. Проте Уряд не збирається зупинятися і буде і далі наполегливо працювати над спрощенням умов ведення підприємницької діяльності в нашій країні.
"Упевнений, що мало знайдеться країн у світі, які б за такий короткий час здійснювали такий величезний обсяг нормативної та законодавчої роботи щодо спрощення ведення бізнесу. Менш ніж за рік змінено і прийнято сотні нормативно-правових актів", - заявив перший віце-прем'єр- міністр.
За його словами, значні кроки зроблені зі спрощення дозвільної системи.
Він також зазначає, що значно спрощені і прискорені дозвільні процедури в будівництві. Якщо раніше цей процес міг тягнутися рік-півтора, то зараз він повинен займати максимум 2 місяці - кількість дозвільних процедур і узгоджень зменшилася майже в чотири рази - з 93-х до 23-х, сказав перший заступник глави уряду України.
За його словами, скасовано ліцензування 90% видів робіт (2046 з 2268) і 30% видів діяльності (23 з 78).
Клюєв зазначив, що важко, але впевнено йде реформа системи адміністративних послуг. "Ми значно скоротили кількість платних послуг - підприємства та громадяни більше не повинні платити за десятки непотрібних довідок.
Він твердо переконаний, що в основі нових підходів повинна лежати нова філософія відносин держави і суспільства.