ua en ru

Янукович: Майбутнє України залежить від зміцнення зв'язків з ЄС

Автор: RBC.UA
Майбутнє України залежить від зміцнення зв'язків з Європейським Союзом. Таку думку висловив Президент України Віктор Янукович.

Майбутнє України залежить від зміцнення зв'язків з Європейським Союзом. Таку думку висловив Президент України Віктор Янукович у статті для The Wall Street Journal.

"Наше майбутнє залежить від зміцнення зв'язків з ЄС, і сподіваюся, це, врешті-решт, приведе нашу країну до повноправного членства в ЄС", - пише Президент України.

Глава держави додав, що майбутнє України - в Європі. "Хоча наш історичний зв'язок з Росією і надалі відіграватиме значну роль, ключ до процвітання нашого народу та розвитку наших природних і людських ресурсів - у глибокій, більш досконалій інтеграції в європейські та західні структури", - йдеться у статті.

Янукович додав, що нарівні з традиційними галузями, Україна також цінує інновації. Розвідка сланцевих і шельфових родовищ, яка наразі триває, забезпечить диверсифікацію поставок енергоресурсів та допоможе уникнути непередбачуваних у майбутньому криз. "Наші міцні економічні зв'язки з ЄС тільки розширюватимуться після підписання Угоди про асоціацію наприкінці цього року, що слугуватиме плацдармом для набуття повноправного членства в ЄС у майбутньому", - йдеться у повідомленні.

Також, за словами Президента, Україна має зосередитись на покращенні відносин із Росією. "Ми повинні також зосередитися на покращенні відносин із нашими російськими сусідами. Енергетична безпека України занадто довго підривалася непередбачуваними дипломатичними відносинами Росією. Настав час іти далі, спрямовуючи погляд у майбутнє, ставлячи мир у регіоні вище помилок, які необхідно залишити у минулому. Україна, Росія і Європа тільки виграють, якщо ми досягнемо успіху на цьому шляху", - вважає Янукович.

Нагадаємо, 23 серпня ц.р. Віктор Янукович заявив, що Україна до кінця року стане частиною європейської спільноти. Також Янукович зазначив, що не сумнівається "в підписанні угоди про політичну асоціацію і зону вільної торгівлі с ЄС до кінця року".

Раніше в своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україну" Янукович зазначив, що Україні може стати членом ЄС через десять років.

В свою чергу, 20 травня ц.р. міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Україна не збирається знижувати темпи переговорів з Європейським Союзом. "Ми маємо сьогодні найкращі темпи діалогу серед сусідів Європейського Союзу на пострадянському просторі", - зазначив Грищенко.

10 травня президент Європейського парламенту Єжи Бузек під час зустрічі з головою Верховної Ради України Володимиром Литвином висловив думку, що до кінця ц.р. буде отримано позитивний результат "хоча б у плані підписання угоди про асоціацію". Бузек також висловив задоволення активізацією співробітництва України з Євросоюзом, зокрема, у питаннях лібералізації візового режиму, а також переговорного процесу з підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі.

22 квітня, Президент України Віктор Янукович затвердив національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Раніше, 13 квітня Янукович у ході зустрічі з прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском заявив, що європейська інтеграція залишається незмінним пріоритетом України.

Відзначимо, Верховна Рада (ВР) України 5 квітня прийняла за основу і в цілому проект постанови "Про заяву Верховної Ради України" Про співпрацю між Україною і Європейським Союзом у візовій сфері". Зокрема, ВР закликала ЄС продемонструвати політичну волю і зняти довгостроковий статус з перспективи введення ЄС безвізового режиму для громадян України, включивши відповідне положення в майбутню Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, матиме назву "Угода про асоціацію".