ru ua

Yahoo! закриває інтернет-пошуковик AltaVista і ще 11 сервісів

Автор: RBC.UA
IT-компанія Yahoo! оголосила про закриття інтернет-пошуковика AltaVista, який в 1990-і роки був лідером серед пошукових сервісів, передає Reuters. Компанія повідомляє, що рішення було продиктовано прагненням "скоротити витрати і провести оновлення відповідно до запитів сучасного інтернет-користувача".

IT-компанія Yahoo! оголосила про закриття інтернет-пошуковика AltaVista, який в 1990-і роки був лідером серед пошукових сервісів, передає Reuters. Компанія повідомляє, що рішення було продиктовано прагненням "скоротити витрати і провести оновлення відповідно до запитів сучасного інтернет-користувача".

Крім AltaVista, буде закрито ще 11 сервісів Yahoo!, в тому числі програвач Yahoo! WebPlayer, браузер Yahoo! Browser Plus, портал Citizen Sports, музичний сервіс Yahoo! Tunes і низка інших проектів.

Інтернет-пошуковик AltaVista з'явився в 1995 р. і підтримувався найбільш потужним на той момент обчислювальним сервером Dec Alpha. Наприкінці 1990-х - на початку 2000-х рр. AltaVista стає найбільш популярним пошуковиком, однак згодом не витримує конкуренції з Google. Компанія Yahoo! придбала AltaVista у 2003 р.

Значні зміни в компанії останнім часом багато в чому пов'язані з ім'ям гендиректора Yahoo! Марісси Майєр (на фото), яка стала на чолі IT-гіганта рік тому, перейшовши з Google. У травні керівництво компанії оголосило про покупку сервісу блогів Tumblr за 1,1 млрд дол.

Як відомо, Yahoo!, розчарувавшись в умовах співпраці з Microsoft, має намір розірвати 10-річний контракт з пошуковою системою Bing. При цьому Yahoo! планує розширити співпрацю з Apple. Компанії обговорюють можливості для того, щоб сервіси Yahoo! грали важливу роль у пристроях iPhone та iPad.

Наприкінці квітня стало відомо, що голова ради директорів Yahoo! Фред Аморозо подав у відставку.

Тоді ж повідомлялося про те, що Yahoo! анонсувала нові скорочення в лінійці своїх програмних продуктів. Зокрема, припиняється розробка таких мобільних додатків, як Yahoo! Deals, Yahoo! SMS Alerts, Yahoo! Kids, Yahoo! Mail і Yahoo! Messenger.

У блозі Yahoo! йшлося, що закриття додатків, з одного боку, продиктоване бажанням самої компанії зосередитися на більш пріоритетних продуктах і програмах, а з іншого - програми, що закриваються, останнім часом помітно розгубили користувацьку аудиторію, тому значного удару по аудиторії від закриття додатків бути не має.

Компанія Yahoo! Inc. заснована в 1994 р., володіє популярним пошуковиком і надає широкий спектр інтернет-сервісів, послугами яких користуються в цілому більше 0,5 млрд користувачів. Штаб-квартира компанії знаходиться в місті Саннівейл (Каліфорнія, США).

Чистий прибуток Yahoo! за підсумками I квартал 2013 р. збільшився на 36%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і склав 390 млн дол. Виручка Yahoo! за підсумками січня-березня виросла на 5,8% і склала 1,14 млрд дол. проти 1,21 млн дол. в I кварталі 2012 р. Операційний прибуток компанії за підсумками I кварталу склав 186 млн дол., що на 10% більше, ніж за той же період роком раніше, коли він дорівнював 169 млн дол.

Не оминув Yahoo! стороною і скандал навколо глобального стеження американськими спецслужбами за інтернет-користувачами по всьому світу. У грудні 2012 р. - травні 2013 р. компанія отримала від спецслужб США 12-13 тис. запитів на надання приватних даних.