Worldsteel: споживання сталі в Україні в 2012 р. впаде на 2%

Споживання сталі в світі продовжить зростати, хоча і не такими високими темпами, як очікувалося, прогнозує Всесвітня асоціація виробників сталі (WSA), яку з сьогоднішнього дня очолює росіянин, власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов. 

Споживання сталі в світі продовжить зростати, хоча і не такими високими темпами, як очікувалося, прогнозує Всесвітня асоціація виробників сталі (WSA), яку з сьогоднішнього дня очолює росіянин, власник "Сєвєрсталі" Олексій Мордашов. 

Ще в квітні WSA очікувала, що глобальне споживання сталі зросте в поточному році на 3,6%, але тепер знизила свій прогноз до 2,1%. Голова економічного комітету WSA Ханс Юрген Керкхоффом заявив учора в ході генеральної сесії World Steel Association в Нью-Делі, що в 2013 році споживання сталі зросте на 3,2% (замість 4,5%) і досягне рівня 1,455 млрд т. При цьому він зазначив, що уповільнення зростання буде характерне і для країн, що розвиваються, і для індустріально розвинених держав.

Читайте також: Україна знизила виробництво сталі в серпні на 13,5%

І все ж, за словами нового голови WSA Мордашова, який тепер буде займати цю посаду протягом року, значення країн BRICS продовжить зростати. На думку Мордашова, сталеві концерни, незважаючи на всі труднощі, які переживає галузь через слабку кон'юнктури в Європі і США, повинні зберігати більшу спокій. "Ми маємо великий досвід вирішення проблем", - вказав власник "Сєвєрсталі".

Особливо безрадісні перспективи сталеливарників в країнах Європи, де галузь знаходиться під важким пресом кризи євро, зазначив Ханс Юрген Керкхоффом. Так, в нинішньому році падіння споживання сталі в 27 державах Євросоюзу очікується на рівні 5,6%. Ще півроку тому в WSA очікували лише легкого зниження - в середньому на 1,2%. Втім, прогноз зниження споживання сталі в Іспанії та Італії виглядає дуже несприятливо - падіння відповідно на 11,9 і 12,6%. "Кращий, але знову-таки мінусовій показник прогнозується для Німеччини - зменшення споживання сталі в 2012 році на 4,7%, хоча в 2013 році ситуація може почати повільно поліпшуватися", - вважає Керкхоффом.

Споживання сталі в Україні, згідно з прогнозом WSA, в цьому році впаде на 2% (до 6,2 млн т), а в наступному не перевищить 6,7 млн ​​т.

Продажі металу на традиційних ринках збуту - у Китаї та на Близькому Сході - в цьому році збільшаться на 2,5% і 3,5%, а в Євросоюзі зменшаться на 5,6%. У наступному році зростання складе 3,1%, 5,9% і 2,4% відповідно.

Нагадаємо, за даними Worldsteel, виробництво сталі в світі (за 62 країнах, включаючи Китай) за підсумками серпня 2012 р. склало 123,7 млн т проти 128,8 млн т за попередній місяць. За звітний місяць виробництво сталі в світі скоротилося на 5,1 млн т, або на 4%, опустившись до найнижчого рівня за шість місяців - з лютого 2012 р. Разом з тим порівняно з серпнем 2011 р. виробництво сталі в світі знизилося на 1%.

Читайте також: Азаров: "Україна в найкоротший час повністю відмовиться від закупівлі металоконструкцій в РФ"

Як випливає з матеріалів Worldsteel, обсяг середньодобового виробництва сталі в світі в серпні 2012 р. склав 4,0 млн т/день проти 4,2 млн т/день в липні ц.р. Таким чином, за звітний місяць середньодобове виробництво сталі в світі зменшилося на 4,8%. Зокрема, в Китаї середньодобове виробництво сталі в серпні скоротилося в порівнянні з липнем на 5% - з 2,0 млн до 1,9 млн т/день.

Як раніше повідомляла Державна служба статистики, виробництво сталі без напівфабрикатів, отриманих безперервним литтям, в Україні в січні-серпні 2012 р. зменшилось на 0,1% у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року - до 11 млн 260 тис. т. Виробництво напівфабрикатів, отриманих безперервним литтям, зменшилось на 7,7% - до 11 млн 219 тис. грн. Виробництво чавуну зменшилось на 0,1% - до 19 млн 86 тис. т. Виробництво готового прокату чорних металів знизилось на 3,4% - до 12 млн 556 тис. т. Виробництво руди і неагломерационного залізорудного концентрату збільшилосьна 0,1% - до 54,1 млн т, руди та агломераційного залізорудного концентрату - на 3,7%, до 44,1 млн т.

Торік, за даними Worldsteel Україна збільшила обсяг виробництва сталі на 5,7% - до 35,3 млн т.

Сталь - один з основних експортних продуктів в Україні. Так, за 2011 р., за даними Держстату, експорт чорних металів зріс на 26,4% - до 18,4 млрд дол, що становив 27% від усього обсягу експорту в Україні.

Worldsteel об'єднує 170 виробників сталі, в тому числі - 17 з 20 найбільших світових компаній, а також національні та регіональні асоціації, НДІ. Члени Worldsteel виробляють 85% світового обсягу сталі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся