ua en ru

WikiLeaks: Пенсійна реформа - головна умова надання МВФ кредиту Україні

Автор: RBC.UA
Згідно із листуванням американських дипломатів, оприлюдненому на сайті WikiLeaks, виділенню Україні кредиту від Міжнародного Валютного Фонду на загальну суму у майже 16 млрд дол. передувала розробка списку реформ, які спочатку були схвалені США, а згодом передані на розгляд МВФ. Серед них на першому місці - пенсійна реформа.

Згідно із листуванням американських дипломатів, оприлюдненому на сайті WikiLeaks, виділенню Україні кредиту від Міжнародного Валютного Фонду (МВФ) на загальну суму у майже 16 млрд дол. передувала розробка списку реформ, які спочатку були схвалені США, а згодом передані на розгляд МВФ. Серед них на першому місці - пенсійна реформа, передає BBC.

Деякі із реформ, названих у листуванні американських дипломатів та Меморандумі, - підвищення ціни на газ для населення на 50% та обмеження практики спрощеного оподаткування - вже втілені.

Проте на першому місці серед заходів, перелічених у документах WikiLeaks, стоїть пенсійна реформа, і зокрема, підвищення пенсійного віку, причому як для жінок, так і для чоловіків. Крім того, йдеться про скасування права на дострокову пенсію.

Раніше, в секретних документах, опублікованих на сайті WikiLeaks, повідомлялося, що Україна згадується в числі країн, що проводять операції на ринку озброєння, які викликали у США невдоволення.

З дипломатичних депеш американських посольств випливає, що США намагалися втрутитися у понад десяток міжнародних оборудок із продажу зброї, фігурантами яких були Україна, Болгарія, Вірменія і Китай.

У випадку кожної країни наводяться конкретні приклади лобіювання США окремих урядів щодо конкретних оборудок, які викликали застереження американців.

Як говориться в документах, у листопаді 2009 р., коли в Києві велися переговори між Україною і США щодо нерозповсюдження зброї, помічник держсекретаря Ванн Ван Діпен висловлював невдоволення продажем Іранові техніки, яка могла бути використана для виготовлення балістичних ракет.

Американський урядовець дорікнув також Україні за те, що в серпні 2009 р. компанія «Укрспецекспорт» відправила у Бірму партію комплектуючих складових для бронетранспортерів, автоматичні гранатомети, протитанкові ракети точного наведення і танкові кулемети.

Ван Діпен сказав, що українську зброю продали незважаючи на запевнення, надані урядові США, в тому, що після 2008 р. Україна не експортуватиме озброєння репресивній військовій диктатурі Бірми.

Інтернет-проект WikiLeaks - міжнародний соціальний мережевий проект, який спеціалізується на зборі та публікації конфіденційних документів, що стали доступними внаслідок витоку інформації. Сайт був створений в 2006 р. 39-річним австралійським журналістом Джуліаном Ассанжою, ідеологом прозорості урядів. У жовтні 2010 р. портал оприлюднив близько 400 тис. секретних документів, пов'язаних з війною в Іраку, чим викликав гнів американської влади. У липні 2010 р. на мережевому ресурсі було викладено 77 тис. секретних документів, що відносяться до військової операції НАТО в Афганістані. Нагадаємо, вчора суд Лондона відмовив у звільненні під заставу засновнику WikiLeaks Дж.Ассанжу. Він залишиться під вартою до наступного слухання, яке відбудеться 14 грудня ц.р. Раніше вчора лондонська поліція підтвердила факт затримання Дж.Ассанжа у зв'язку з ордером на його арешт, виданим владою Швеції за підозрою в зґвалтуванні. У Швеції Дж.Ассанжа звинувачують у злочинах сексуального характеру, вчинених у серпні 2010 р. Справу на журналіста було заведено на підставі заяв двох жінок, з якими Дж.Ассанж мав сексуальний зв'язок. Адвокат журналіста заявляє, що ці звинувачення політично мотивовані і пов'язані з "полюванням" на Дж.Ассанжу, влаштовані владою США.