Вибухи в столиці Дагестану: десятки постраждалих

У столиці Дагестану Махачкалі в результаті двох вибухів, що прогриміли в гіпермаркеті увечері 21 серпня, постраждала 21 людина.

У столиці Дагестану Махачкалі в результаті двох вибухів, що прогриміли в гіпермаркеті увечері 21 серпня, постраждала 21 людина. Лікарі госпіталізували 15 постраждалих, в тому числі трьох дітей, повідомили РБК в прес-службі Міністерства внутрішніх справ по Дагестану.

Саморобний вибуховий пристрій невстановленого зразка потужністю приблизно 100 г у тротиловому еквіваленті було приведено в дію за допомогою мобільного телефону в 21:10 за київським часом у великому торговому центрі, розташованому на проспекті Акушінского. В результаті вибуху постраждала продавщиця, приміщення магазину отримало значні пошкодження.

В 21:40 за київським часом, коли на місце інциденту прибули співробітники поліції, прогримів другий вибух потужністю приблизно 300-350 г у тротиловому еквіваленті. Бомба була встановлена ​​на узбіччі дороги біля магазину. В результаті вибуху постраждали ще 20 осіб.

Відзначимо, що напередодні в Дагестані було також здійснено замах на життя співробітника поліції. Близько 12:30 за київським часом в Хасав'юрті злочинець розстріляв прапорщика поліції 1966 р.н. Чоловік був госпіталізований з пораненням у шию.

Варто зазначити, що в Дагестані напади на поліцію відбуваються регулярно. Ще одним зі способів заявити про себе зловмисники вибрали підрив залізниці.

Так 23 квітня ц.р. близько 5:00 за Києвом на перегоні Кізілюрт-Теміргое стався вибух. Як повідомили в Махачкалінському лінійному управлінні внутрішніх справ на транспорті, бомба спрацювала на шляху руху електровоза з двома платформами, завантаженими піском і щебенем.

Такі состави в Дагестані регулярно пускають по залізничних коліях для перевірки можливої наявності вибухових пристроїв, перед тим, як проїдуть пасажирські та вантажні поїзди.

За інформацією Міністерства внутрішніх справ (МВС) Дагестану, постраждалих в результаті вибуху немає. Рух поїздів на даній ділянці призупинено, його обстежують вибухотехніки на можливу наявність інших вибухових пристроїв.

Нагадаємо, що на цій же ділянці залізниці 18 квітня 2011 р. обхідники виявили вибуховий пристрій. Прибулі на місце сапери знешкодили його за допомогою водяної гармати. Потужність бомби становила 12 кг в тротиловому еквіваленті.

В ніч на 31 січня у Дагестані на перегоні Теміргое - Шамхал - 2256 км стався підрив поїзда. Вибух прогримів близько 1:10 за київським часом. Вибуховий пристрій невстановленого зразка було встановлено під локомотивом вантажного складу, що складається з 63 вагонів та цистерн. У результаті підриву поїзда жертв і постраждалих немає. Машиністу вдалося не допустити сходу складу з рейок.

7 вересня 2010 р. у результаті підриву поїзда, з рейок зійшла перша секція локомотива і 5 вагонів із зерном. Крім того, було пошкоджено 150 м залізничного полотна. Вибух стався під локомотивом вантажного поїзда, що прямував між населеними пунктами Комсомольський і Новомиколаївський по ділянці Кизляр-Артезіанська, Махачкалінського відділення Північно-Кавказької залізниці.

Раніше, 15 серпня 2010 р. на перегоні Каспійськ - Тарки спрацював вибуховий пристрій на шляху проходження товарного поїзда, що складався з 8 вагонів. Потяг перевозив скраплений газ. Поїзд після вибуху залишився стояти на коліях.

4 квітня 2010 р. на південному сході Дагестану в Каякентському районі була атакована магістраль Москва - Баку. У момент проходження вантажного поїзда, що складається з 39 вагонів, по перегону Ізбербаш-Інчхе о 2:50 за київським часом під локомотивом спрацював саморобний вибуховий пристрій.

У кінці листопада 2009 р. в Дагестані на залізничній ділянці, де проходив пасажирський поїзд Тюмень-Баку, стався вибух. Склад не зійшов з рейок, проте електровоз протягнув вагони ще близько 150 метрів по вже пошкодженому полотну.

Нагадаємо, 27 листопада 2009 р. в Росії на перегоні Алешинка-Угловка в результаті вибуху залізничного полотна зазнав аварії "Невський експрес". Руйнування шляхів призвело до сходу з рейок двох останніх вагонів - вони скотилися з насипу, перекинувшись кілька разів, і врізалися один в іншій. Теракт забрав життя 25 людей, більше 90 отримали поранення.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top