ua en ru

Вибухи в Іраку: Кількість жертв зросла до 62 (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Кількість жертв серії терактів в Іраку зросла до 62. Однак, точне число жертв поки невідоме.

Кількість жертв серії терактів в Іраку зросла до 62. Однак, точне число жертв поки невідоме, повідомляє "Комерсант".

За версією поліції, теракт був спрямований проти прочан-шиїтів, які прямували до Багдада, щоб вшанувати пам'ять імама Кадума біля його могили.

Десятки тисяч паломників шиїтів в ці дні стікаються до Багдада, щоб відвідати гробницю імама Муси Аль-Кадіма, отруєного за наказом халіфа Гаруна аль-Рашида в 799 році. В околицях гробниці і прогриміли перші вибухи. Чотири терористи-смертники з закріпленими під одягом бомбами підірвали себе з невеликими паузами. В результаті загинули 18 людей.

Потім дві заміновані машини злетіли в повітря в місті Хілла на півдні країни. Один з вибухів прогримів у ресторанчика, уподобаного правоохоронцями. "Коли мікроавтобус з поліцейськими під'їхав до закладу, вибухнула припаркована поряд машина", - розповів господар ресторану Маїта Шахиб. Крім того, теракти прогриміли в Баладі, Кербелі та Хасве. У загальній складності серія терактів забрала життя, щонайменше, 62 осіб. Кілька десятків поранені.

Попередній великий теракт в Іраку стався 31 травня. У столиці країни Багдаді прогриміла серія з 6 вибухів. В результаті серії терористичних атак загинули як мінімум 16 людей, ще 56 місцевих жителів постраждали.

Трьома днями раніше, 28 травня, в результаті вибуху автобуса з пакистанськими паломниками-шиїтами в Багдаді отримали поранення 24 людини. Слідчі вважають, що причиною теракту стало давнє протистояння між іракськими мусульманами сунітського і шиїтського толку. За даними влади, тільки в квітні 2012 р. жертвами терористичних атак в країні стали 126 людей.

Ще одна серія вибухів сталася 19 квітня 2012 р. Тоді атаки зазнали 12 іракських міст, включаючи Багдад, Кіркук, Самарру, Баакуба, Дібіс і Таджи. В результаті в одному Багдаді загинули 12 мирних жителів, всього ж вибухи забрали життя 30 людей.

Відповідальність за теракти часто бере на себе угрупування "Аль-Кайєда", проте конфлікти між сунітами і шиїтами також забирають життя багатьох місцевих жителів. Влаштовуючи вибухи, терористи розраховують викликати відповідну реакцію шиїтів, які становлять більшість населення Іраку. В минулому подібна тактика вже спрацювала. У 2006-2007 роках після низки кривавих терактів Ірак балансував на межі громадянської війни між шиїтами і сунітами, до яких належав повалений в 2003 році диктатор Саддам Хусейн.

Людей, які сповідують іслам суннітського толку, в Іраку 66%, мусульман-шиїтів значно менше - 34%. Особливе положення в країні у курдів, яких взагалі не любить арабське населення.