Вибухи в Бостоні: з'явилися перші світлини ймовірного терориста (фото, відео)
В Інтернеті з'явилися фотографії імовірного бостонського терориста. На них зображено чоловіка у темному одязі, що біжить у натовпі. Судячи по знімку, він - єдиний, хто не закрив голову руками після оглушливого стуку, зате очевидно, що ця людина поспішає залишити місце, де на повітря злетіла безхазяйна сумка з вибухівкою.
Сьогодні у ФБР розкрили деякі подробиці того, як саме стався теракт, і опублікували фотографії вибухових пристроїв. Бомби були виготовлені зі звичайних кухонних скороварок, начинених цвяхами і металевими кульками. Смертоносні пристрої запечатали в чорні пластикові мішки, які просто залишили лежати на вулиці. Як і раніше, неясно, хто стоїть за цим злочином.
Вибухи пролунали неподалік від фінішної лінії Бостонського марафону, коли більшість спортсменів закінчувала дистанцію. Три людини загинули, більше 180 опинилися в лікарнях, причому 17 - у важкому стані.
Завтра в Бостоні вшанують пам'ять загиблих внаслідок атаки. На жалобній службі, як очікується, виступить і Президент США Барак Обама.
Раніше американський лідер назвав вибухи в Бостоні "терористичним актом".
Читайте також: У числі загиблих під час теракту в Бостоні виявилася студентка з Китаю (фото)
Нагадаємо, серед постраждалих і загиблих у результаті терористичного акту в американському місті Бостон громадян України не було, заявили в МЗС.
Зазначимо, що українська телеведуча Валентина Хамайко, яка брала участь у Бостонському марафоні-2013, прийшла до фінішу за 15-20 хвилин до моменту вибуху.
Раніше повідомлялося, що в марафоні в Бостоні, під час якого стався теракт, брали участь шість громадян України: Василь Боков, Андрій Філь, Алла Каммердинер, Валентина Хамайко, Андрій Оністрат і Сергій Шумко.
Читайте також: Найгучніші теракти в історії спорту - від Мюнхенської трагедії до Бостонського марафону
Бостонський марафон - один з найстаріших і найпрестижніших у світі забігів на 42 км і 195 метрів, проводиться щорічно у США. Має членство в Асоціації міжнародних марафонів і пробігів AIMS, а також у лізі World Marathon Majors. Правила змагань підтверджені Міжнародною асоціацією легкоатлетичних федерацій, але право брати участь в американському забігу мають і спортсмени-професіонали, і аматори.
Вперше був проведений у Бостоні на День Патріотів у 1897 р. Відтоді забіги проходять щорічно третього понеділка квітня.
Кількість учасників в останні десятиліття перевалила за 20 тис., кількість глядачів - понад 500 тис. Раніше були зафіксовані смертельні випадки в учасників через проблеми зі здоров'ям, проте жодних масових ексцесів до 15 квітня 2013 р. не траплялося.