ua en ru

Вибух у столиці Сомалі: є жертви

Автор: RBC.UA
В результаті вибуху бомби в столиці Сомалі м.Могадішо загинули понад 10 осіб. Про це повідомляє AFP з посиланням на представників місцевої поліції.

В результаті вибуху бомби в столиці Сомалі м.Могадішо загинули понад 10 осіб. Про це повідомляє AFP з посиланням на представників місцевої поліції.

У поліції повідомили, що всі загиблі були мирними жителями.

Подробиці інциденту, а також дані про загиблих і потерпілих поки не повідомляються. Відомо тільки, що вибуховий пристрій спрацював біля узбіччя дороги. Поліція намагається з'ясувати, чи був це теракт, здійснений ісламістами, або ж вибухнула одна з численних бомб, розкиданих під час 20-літньої громадянської війни. Поки жодне терористичне угрупування не взяло на себе відповідальність за вибух.

Більше деталей надає китайське агентство "Сіньхуа", яке посилається на інформацію, отриману від очевидців події. Місцевий житель Нур Ахмед повідомив кореспонденту агентства, що загинули щонайменше сім людей. Точно відомо, що серед них було троє дітей, ще як мінімум четверо отримали осколкові поранення різного ступеня тяжкості.

Очевидець повідомив, що діти знайшли бомбу на узбіччі і почали грати з нею. В результаті вибуху снаряда вони загинули, як і четверо випадкових перехожих, повідомив Ахмед. Він також додав, що виявили бомбу рано вранці, цікаві перехожі довго розглядали снаряд, перш ніж була викликана поліція. Але бомба вибухнула раніше, ніж сапери прибули на місце.

Нагадаємо, 4 жовтня угрупування "Аль-Шабаб" здійснило в Могадішо теракт, в результаті якого загинули більше 100 людей. Вибух прогримів біля головних воріт перед в'їздом у комплекс, де розташовані різні державні установи.

Сомалі - країна на сході Африки, яка через громадянську війну розпалася на чотири автономних райони. Влада не в змозі контролювати ситуацію, через це в центральній і південних частинах країни вільно діє ісламістське угруповання "Аль-Шабаб". У Сомалі не було функціонуючого уряду з 1991 р., коли польові командири повалили колишнього диктатора Мохаммеда Сіада Барре. За останні два десятиліття, близько 1 млн людей загинули в боротьбі між ворогуючими фракціями, а також через голод і хвороби. Нещодавно Кенія і Ефіопія ввели свої війська на територію Сомалі для ліквідації впливу бойовиків "Аль-Шабаб".