Вибух на шахті в Китаї: Загинуло не менше 19 гірників
В результаті вибуху на шахті в КНР 19 гірників загинули, десятки опинилися під завалами. Причиною події став витік газу, повідомило сьогодні китайське інформаційне агентство "Сіньхуа". Точна кількість шахтарів, які перебували під землею в момент вибуху, невідома, але повідомляється, що під землею заблоковано ще не менше 20 гірників. Інцидент стався в провінції Юньнань (Південно-західний Китай).
Зараз на шахті триває рятувальна операція, в якій беруть участь 30 пожежників, 100 співробітників екстрених служб і 300 медичних працівників. Крім того, в операції задіяно 30 машин швидкої допомоги і 6 пожежних авто.
Зазначимо, подібні інциденти в Китаї не рідкість. 3 листопада на шахті в провінції Хенань в результаті вибуху під землею було заблоковано понад 50 гірників. Вісім шахтарів загинули.
29 жовтня під час вибуху на вугільній шахті Ксіліучонг, повіт Хеншань провінції Хенян, загинули 29 гірників. Коли під землею стався вибух метану, в забої перебували 35 осіб, шістьом з них вдалося самостійно вибратися на поверхню.
27 жовтня 2011 р. при схожих обставинах загинули семеро гірників і ще 11 опинилися під землею на шахті Цзюлішань в провінції Хенян.
16 жовтня в результаті вибуху газу на вугільній шахті в північно-західному Китаї загинули 11 людей.
За даними державного управління з безпеки на вугільних шахтах КНР за перші п'ять місяців 2011 р. загинули або пропали без вісті в результаті таких інцидентів 807 осіб. У 2010 р. під час аварій загинули 2 тис. 433 китайських шахтарів, в 2009 - 2631. В середньому в Китаї на кожні видобуті 2 млн т вугілля гине один шахтар.
Згідно з міжнародними оцінками, на КНР припадає до 80% всіх нещасних випадків на шахтах. За показником кількості смертей шахтарів на мільйон тонн видобутого вугілля рівень безпеки шахт Китаю приблизно в 40 тисяч разів нижчий, ніж у США та Австралії.
Згідно зі статистикою, понад 90% шахтарів у КНР хворі запиленням легенів - їх смертність в 3 рази вища, ніж від нещасних випадків на шахтах.
Вугілля становить понад 70% у загальному енергобалансі Китаю.