Вибух на шахті в Китаї: є загиблі

На шахті у Китаї у провінції Хенань внаслідок вибуху загинуло 4 гірники, ще 50 залишаються під завалами. Рятувальникам вдалося вивести на поверхню вже більше 20 осіб.

На шахті у Китаї у провінції Хенань внаслідок вибуху загинуло 4 гірники, ще 50 залишаються під завалами. Рятувальникам вдалося вивести на поверхню вже більше 20 осіб, передає радіо "Свобода".

Рятувальні загони намагаються добратися до тих гірників, які залишаються на глибині близько 500 метрів.

Вибух на шахті фахівці пов'язують із незначним землетрусом, який зафіксували у цьому ж районі напередодні.

Нагадаємо, 29 жовтня 18:10 (13:10 за Києвом) в результаті вибуху на вугільній шахті Ксіліучонг, повіт Хеншань провінції Хен'ян, загинули 29 гірників. Коли під землею стався вибух метану, в забої перебувало 35 осіб, шістьом з них вдалося самостійно вибратися на поверхню.

27 жовтня 2011р. при схожих обставинах загинули 7 гірників і ще 11 опинилися під землею на шахті Цзюлішань в провінції Хен'ян.

16 жовтня в результаті вибуху газу у вугільній шахті в Північно-Західному Китаї загинули 11 людей.

За даними державного управління з безпеки, на вугільних шахтах КНР за перші п'ять місяців 2011 р. загинули або пропали безвісти в результаті таких інцидентів 807 осіб. У 2010 р. під час аварій загинули 2 тис. 433 китайських шахтарів, в 2009 - 2631. В середньому в Китаї на кожні видобуті 2 млн тонн вугілля гине один шахтар.

Згідно з міжнародними оцінками, на частку КНР припадає до 80% всіх нещасних випадків на шахтах. За показником кількості смертей шахтарів на мільйон тонн видобутого вугілля рівень безпеки шахт Китаю приблизно в 40 тисяч разів нижче, ніж у США та Австралії. Згідно зі статистикою, понад 90% шахтарів в КНР хворі на запилення легенів - їх смертність в 3 рази вища, ніж від нещасних випадків на шахтах.

Вугілля становить більше 70% у загальному енергобалансі Китаю.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top