Вища військова рада Єгипту розпустила парламент і призупинила дію конституції

Вища військова рада Єгипту розпустила парламент країни і призупинила дію конституції.

Вища військова рада Єгипту розпустила парламент країни і призупинила дію конституції, передає РБК.

Представники ради крім іншого заявили про створення конституційної комісії для розробки нового Основного закону для Єгипту. Вища рада збройних сил Єгипту планує залишатися при владі протягом 6 місяців, або до дати проведення нових президентських і парламентських виборів.

Раніше сьогодні представники Вищої ради збройних сил заявляли, що уряд Єгипту, сформований нещодавно колишнім Президентом Хосні Мубараком, продовжить свою роботу аж до формування нового кабінету міністрів, а новий уряд у країні з'явиться протягом найближчих декількох місяців.

"Нинішній склад уряду збережеться до закінчення перехідного періоду, який триватиме декілька місяців. Саме тоді на основі демократичних принципів буде сформований новий кабінет", - повідомив прес-секретар уряду Єгипту, не виключивши можливість зміни окремих міністрів, - "Основним завданням існуючого уряду відновити безпеку і порядок, а так само ініціювати економічні процеси".

Також раніше повідомлялось, що в Єгипті демонстранти припиняють протести на центральній площі Каїра - Тахрір. У той же час, за заявою представників опозиційних рухів, протести будуть продовжуватися, якщо правляча армійська верхівка не продовжить рух у бік демократичних реформ. Опозиційні лідери оголосили також, що сформували Раду Опікунів - орган, який буде вести діалог з Вищою військовою радою. За їх словами, рада буде мати повноваження з організації та скасування акцій протестів, в залежності від того, як буде розвиватися ситуація. До нього увійдуть близько 20 чоловік, включаючи організаторів масових протестів, відомих діячів і політичних активістів.

Вчора повідомлялось, що соратникам колишнього президента Єгипту Хосні Мубарака заборонили залишати межі країни. Таке розпорядження віддала Вища рада збройних сил країни, що отримала 11 лютого владу в Єгипті.

Представники аеропорту Каїра підтвердили, що отримали список осіб, яким заборонено перетинати кордон без дозволу головного прокурора країни. Хто саме потрапив у цей список, не повідомляється, проте представники аеропорту уточнили, що міністр інформації Анас ель-Фіккі вже не потрапив на літак, що вилітав з Каїра до Лондона.

Передбачається, що нова влада не хоче випускати з країни соратників колишнього президента, щоб згодом пред'явити їм звинувачення в корупції.

Нагадаємо, Х.Мубарак, який перебував при владі з 1981 р., склав із себе повноваження глави держави 11 лютого після 18 днів масових протестів. Його відставці передували антиурядові виступи, що тривали з 25 січня. Зараз влада в Єгипті перейшла до Вищої ради збройних сил, який очолює міністр оборони, генерал Мохаммед Тантаві.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся