ru ua

ВАСУ визнав незаконним присвоєння Бандері звання Героя України

Автор: RBC.UA
Вищий адмiнiстративний суд України залишив у силi рiшення Донецького окружного адмiнiстративного суду вiд 2 квiтня 2010 року та рiшення Донецького апеляцiйного адмiнiстративного суду вiд 23 червня 2010 року. Ці суди визнали незаконним указ третього Президента України Вiктора Ющенка вiд 20 сiчня 2010 року про присвоєння Степану Бандерi звання Героя України. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Вищий адмiнiстративний суд України залишив у силi рiшення Донецького окружного адмiнiстративного суду вiд 2 квiтня 2010 року та рiшення Донецького апеляцiйного адмiнiстративного суду вiд 23 червня 2010 року.

Ці суди визнали незаконним указ третього Президента України Вiктора Ющенка вiд 20 сiчня 2010 року про присвоєння Степану Бандерi звання Героя України. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Колегiя суддiв не задовольнила касацiйнi скарги Віктора Ющенка, сина Романа Шухевича Юрiя Шухевича, Степана Бандери (онука голови Організації українських націоналістів Степана Бандери), Всеукраїнського об'єднання "Свобода" та ще кiлькох громадян України на цi рiшення.

У своєму рiшеннi суд зазначив, що цей вердикт може бути переглянутий Верховним Судом України в порядку, встановленому законодавством.

Сьогодні Вищий адміністративний суд також ухвалив аналогічне рішення і щодо головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича.

Нагадаємо, Європарламент ще у лютому 2010р. ухвалив резолюцію по Україні, в якій висловив співчуття з приводу надання звання "Герой України" Степану Бандері.

Крім того, європейські депутати призвали нового президента України Віктора Януковича знайти можливість відмінити рішення Віктора Ющенка, який і присвоїв Бандері звання героя України, оскільки той, на думку парламентарів, співпрацював з нацистами.

Раніше повідомлялося, що рішення про привласнення лідерові ОУН почесного звання опротестували польська і російська влада, а також ряд міжнародних єврейських організацій.