ua en ru

Вишеградська четвірка стурбована арештом Тимошенко

Автор: RBC.UA
Уряди країн Вишеградської четвірки висловили стурбованість арештом колишнього прем'єра України Юлії Тимошенко. Про це йдеться у відкритому листі урядів Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, опублікованому чеським Міністерством закордонних справ, повідомляє радіо "Свобода".

Уряди країн Вишеградської четвірки висловили стурбованість арештом колишнього прем'єра України Юлії Тимошенко. Про це йдеться у відкритому листі урядів Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, опублікованому чеським Міністерством закордонних справ, повідомляє радіо "Свобода".

"Країни Вишеградської четвірки стурбовані ситуацією в Україні, викликаною рішенням Печерського райсуду Києва заарештувати Юлію Тимошенко", - йдеться в повідомленні. "Вишеградська четвірка вважає, що кожному громадянину України має гарантуватися зважений, прозорий і незалежний процес", - сказано у відкритому листі. У зверненні також йдеться, що арешт Тимошенко був "неадекватною" реакцією на порушення судової процедури або перешкоджання розгляду. "Країни Вишеградської четвірки як активні прихильники намірів Україні з євроінтеграції сподіваються, що українська влада буде зміцнювати ці прагнення гарантіями права, чесним правосуддям і високими стандартами демократії в країні", - йдеться у відкритому листі.

9 серпня Президент Чехії Вацлав Клаус звернувся до Президента України Віктора Януковича з проханням особисто підтвердити неполітичні мотиви проведення процесу проти Тимошенко.

Раніше свою стурбованість арештом Юлії Тимошенко висловлювали представник ЄС та низки міжнародних організацій. Глава представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив: "Це судову справу, як і інші судові справи за участю колишніх лідерів Україні, викликає велике занепокоєння у Європейського Союзу".

Президент Європарламенту Єжи Бузек, коментуючи арешт Юлії Тимошенко, сказав: «Ми серйозно стурбовані повідомленнями про події в Печерському районному суді, кульмінацією яких став арешт лідера партії« Батьківщина »Юлії Тимошенко». Схоже звернення до української влади оприлюднили віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон і єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле.

Зовнішньополітичні відомства Великобританії та Канади закликали українську владу дотримуватися "високих демократичних стандартів, що включають повагу до прав людини, верховенство закону та незалежний, прозорий і справедливий судовий процес". Забезпечити справедливий суд над Юлією Тимошенко також закликали РФ, США. Останні вчора закликали українську владу переглянути запобіжний захід у вигляді арешту колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

У свою чергу, Міністерство закордонних справ України закликало Європу не реагувати на арешт Юлії Тимошенко занадто гостро.

Відзначимо, сьогодні народний депутат від БЮТ-Батьківщина (БЮТБ) Сергій Власенко повідомив, що Апеляційний суд Києва 12 серпня о 9:30 розгляне апеляцію про зміну запобіжного заходу Юлії Тимошенко. 7 серпня перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що захист Тимошенко подала апеляцію на рішення Печерського районного суду м. Києва про її арешт.

Екс-прем'єру України інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом» на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО.

Нагадаємо, в лютому 2001 р., незабаром після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенка, Тимошенко помістили до Лук'янівського СІЗО. Тоді її звинувачували у несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її управління компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення - і Тимошенко вийшла на свободу.