ua en ru

Вибори у США: почався останній день президентських перегонів між Обамою та Ромні (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У Сполучених Штатах Америки почався останній день виборчої кампанії з виборів Президента, в ході якого чинний глава держави Барак Обама і кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні виступлять у шести ключових штатах.

У Сполучених Штатах Америки почався останній день виборчої кампанії з виборів Президента, в ході якого чинний глава держави Барак Обама і кандидат від Республіканської партії Мітт Ромні виступлять у шести ключових штатах.

Читайте також: Ураган "Сенді": кількість жертв зросла до 72 осіб (фото, відео)

Як повідомляється, Обама має намір взяти участь у заходах у штатах Медісон, Вісконсін, Айова, Колорадо, Флорида і Огайо. Водночас Ромні, як очікується, виступить у Флориді, Вірджинії, Пенсільванії, Нью-Гемпширі і Огайо.

За останніми соціологічними опитуваннями, шанси обох кандидатів на перемогу майже рівні. За даними місцевих ЗМІ, жоден з таборів не випромінює абсолютної впевненості.

Електоральні рейтинги Обами і Ромні, згідно з недавнім опитуванням ABC News і Washington Post, зрівнялися на позначці 48%, і аналітики не беруться передбачити результат голосування, повідомляє ВВС.

"Ми американці - ми можемо все", - заявив кандидат-республіканець Ромні на передвиборному мітингу в Огайо - одному з ключових штатів, від голосування у яких залежить багато в чому результат виборів.

Тим часом Президент Обама виступав у Нью-Гемпширі, де сказав: "Ми дуже далеко зайшли, щоб повертати назад".

Читайте також: Вибори у США: президентська кампанія вийшла на фінішну пряму

І Обама, і Ромні виглядають дещо стомленими щоденними переїздами із штату у штат і постійними мітингами у спробі завоювати голоси невизначених громадян.

На мітингу в нью-гемпшірском місті Конкорд Обама заявив, що готовий працювати з республіканцями, щоб подолати політичну патову ситуацію, яка склалася у Вашингтоні, але при цьому не готовий йти на компроміси з ключових питань - таким як система медичного страхування та фінансова допомога студентам.

Ромні, своєю чергою, виступаючи перед учасниками мітингу в Дес-Мойнесі, штат Айова, сказав: "Єдина перешкода на нашому шляху до неймовірного процвітання - це брак лідерства. Ось навіщо ми проводимо вибори".

Як повідомляється, найбільш активна агітаційна кампанія обох кандидатів розгорнута в Огайо. Жоден кандидат від республіканців досі не потрапляв у Білий дім, якщо за нього не голосував Огайо. Поки ж опитування свідчать, що претенденти йдуть урівень. У Ромні більше підтримки серед білих американців, літніх і релігійних виборців. Обаму підтримують жінки, небілі американці і молодь.

У більшості з дев'яти ключових штатів, голосування у яких визначить підсумок виборів, Обама йде попереду. В Айові, Неваді і Огайо цей відрив досить значний, але в інших штатах його перевага укладається у статистичну похибку.

Як повідомлялося, у США серед виборців, що проголосували достроково, з упевненою перевагою лідирує Обама. Згідно з результатами опитування Reuters/Ipsos, серед тих, хто вже опустив бюлетень до урни, Обама набирає 54%, а його суперник Ромні - лише 39%. Вибірка для дослідження включала 960 чоловік, статистична похибка складає 3,5%.

Читайте також: Хілларі Клінтон підтвердила, що залишить пост Держсекретаря США на початку 2013 р

Вибори Президента США відбудуться 6 листопада 2012 р. і стануть 57-ми черговими виборами американського Президента. Президентські вибори у Сполучених Штатах непрямі. На листопадовому загальнонародному голосуванні спочатку визначаться вибірники - найдостойніші мешканці того чи іншого штату, які повинні висловити волю своїх земляків на виборах. Саме вони на колегії у грудні 2012 р. мають обрати Президента і віце-президента США.

Зазначимо, що американська система виборів Президента передбачає, що переможцем у кожному конкретному штаті стає той кандидат, який отримає підтримку не менше 270 членів колегії вибірників.

Інавгурація обраного глави американської держави запланована на 20 січня 2013 р.