ru ua

Вибори в Латвії: Перемагає коаліція чинного прем'єра країни

Автор: RBC.UA
За даними Центральної виборчої комісії (ЦВК) Латвії, за підсумками підрахунку голосів з 90% дільниць по всій країні, лідирує коаліція "Єдність". За неї проголосували 31,09% громадян країни.

За даними Центральної виборчої комісії (ЦВК) Латвії, за підсумками підрахунку голосів з 90% дільниць по всій країні, лідирує коаліція "Єдність". За неї проголосували 31,09% громадян країни, передає РБК.

У "Єдність" входить націонал-консервативна партія нинішнього глави латвійського уряду Валдіса Домбровскіса.

Партія "Центр згоди", яку очолює мер Риги Ніл Ушаков, зайняла, за попередніми даними, друге місце за підсумками парламентських виборів, вона заручилася підтримкою 24,34% виборців.

На третьому місці - "Союз зелених і селян" - 21,05% виборців.

Варто відзначити, що глава "Центру згоди" Н.Ушаков 1 липня 2009 р. був обраний на пост ризького градоначальника. Він став першим російськомовним мером столиці за багато років.

Відзначимо, 3 жовтня в Латвії відбулися парламентські вибори. Всього у виборах у Латвії взяли участь 13 партій і об'єднань. Вони претендують на місця в 100-мандатний парламент. Для участі у розподілі місць партійне об'єднання має подолати 5% бар'єр.

Вибори в Латвії проходили на тлі важких наслідків, які країна переживає із-за світової економічної кризи. Уряд країни був вимушений підняти податки і серйозно урізати бюджетні витрати, що призвело до спалахів масового невдоволення в січні 2009 р.