ua en ru

Вибори в Києві можна провести восени 2013 р., - Єфремов

Автор: RBC.UA
Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов допускає проведення виборів мера Києва восени 2013 р. Про це Єфремов заявив на брифінгу за підсумками погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов (на фото) допускає проведення виборів мера Києва восени 2013 р. Про це Єфремов заявив на брифінгу за підсумками погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.

"Можна в черговий раз поставити питання про вибори в Києві на голосування. Але ситуація проста ... Конституційний суд ухвалив рішення по виборам у Києві, чергові вибори повинні бути в 2015 р. Питання про вибори мера можна піднімати, вибори мера можуть бути позачергові. Це питання можна ставити на осінь цього року", - сказав Єфремов.

Крім того, він заявив, що Партія регіонів вважає безпідставними вимоги опозиції провести вибори у "проблемних" округах восени. "Позиція нашої опозиції щодо виборів мене дивує. У будь-якому цивілізованому суспільстві, з усталеною демократією саме влада визначає час виборів. А завдання опозиції - виграти вибори", - заявив він.

Читайте також: Верховна Рада повинна призначити дату виборів у Києві, - Рибак

Слід зазначити, що минулого тижня і спікер Володимир Рибак не виключив, що парламент може призначити позачергові вибори в Києві на осінь цього року. Крім того, про можливі вибори і намір ПР підтримати їх проведення восени нещодавно говорила Інна Богословська. Схоже, у ПР вже не настільки критично налаштовані щодо питання про вибори в столиці. Адже все одно новообраний мер буде занадто обмежений у повноваженнях.

Нагадаємо, 30 травня Конституційний суд України виніс рішення щодо місцевих виборів і постановив, що вибори мера Києва і депутатів Київради мають відбутися в жовтні 2015 р.

Це рішення КСУ викликало бурю обурення в опозиції, "Удар" і "Батьківщина" подали заяви на обнулення списків.

Читайте також: Опозиція пропонує парламенту призначити вибори в Києві 27 жовтня 2013 р

Свою стурбованість цим фактом вже висловили в ЄС. Там наполягають на проведенні виборів в українській столиці вже в цьому році.

А радник Президента України - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук заявила, що КСУ не може заборонити Верховній Раді призначити вибори в Києві. "Це питання призначення виборів є виключним повноваженням Верховної Ради, Конституція передбачає не тільки право, але передбачає пряму обов'язок парламенту призначати чергові, позачергові, в тому числі, місцеві вибори. Всі питання, пов'язані з виборами міської влади, це питання до парламенту, до Верховної Ради України", - зазначила Ставнійчук.

Законодавчо визначений чотирирічний термін повноважень Київського міського голови повністю закінчився в червні 2012 р., а депутатів Київської міськради - закінчився в червні 2013 р. Теоретично Верховна Рада України може призначити позачергові вибори у Київраду на 2013 р., але такого бажання поки що немає у Партії регіонів. Вже два рази депутати провалювали голосування з цього питання.

Читайте також: ПР готова призначити вибори в Києві на вересень 2013 р., - Богословська

Тим часом більшість Київради вирішила, що їх повноваження не закінчаться, поки не будуть обрані нові депутати Київради і поки вони не приймуть присягу.