Вибори в Києві, або Як правильно розкласти пасьянс
Вибирати обранців народу за списками - все одно, що розкладати пасьянс. Проілюструвати це можна на прикладі Києва, зокрема, 217 виборчого округу.
217 округ - один з найбільших у столиці. На Оболоні, за даними Центрвиборчкому, сконцентровані 171 тис. 683 виборця. І тут дуже багато різномастих кандидатів у народні депутати, всього 25. Зрозуміло, що у жителів району виникає закономірне питання: як зробити свій вибір? Що допоможе не помилитися? Хто ж «саме він» - наш депутат?
Оболонь завжди була ласим шматочком для можновладців. З давніх часів її землі користувалися небувалим попитом серед городян. Тут же було виявлено археологами, одне з найдавніших поселень слов'ян. Інтелігенцію XIX-XX ст також привертала Оболонь. Та й у XXI столітті Оболонь не є винятком.
Читайте також: Одномандатный избирательный округ № 217
Отже, зі списку зареєстрованих кандидатів по 217 округу можна виділити чотирьох тузів. Це: опозиційний кандидат Олександр Бригинець, депутат Київради нинішнього скликання; Василь Гуреєв, депутат Верховної Ради; Вадим Карасьов політолог і лідер партії «Єдиний Центр»; Віталій Лаврененко депутат Київради. І ще парочка можливих претендентів на статус «туза» - Денис Силантьєв та Володимир Лановий.
Спробуємо розкласти передвиборний пасьянс. Вивчивши програми, біографії і декларації оболонських висуванців, є сенс пильніше придивитися до найбільш вірогідним з претендентів на депутатський мандат.
Розклад виходить наступний. Василь Гуреєв - депутат Верховної Ради IV, V і VI скликань, член Партії регіонів, міністр економіки та міністр промислової політики України кінця 90-х - початку 2000-х. Непогана біографія. Але! Чому ж пан Гуреєв не йде за списком?
Невже йому не вистачило там місця? Така одіозна фігура і раптом - самовисуванець?! Партія регіонів виставила своїм кандидатом по 217 округу якогось Юрія Годунова, партнера по бізнесу голови Оболонської райдержадміністрації Василя Антонова. Два регіонала на округ? Або ж, що більш імовірно, один є технічним кандидатом іншого.
Фігура інша - опозиційний кандидат Олександр Бригинець. Що тут скажеш? Людина він досить неформальний. Журналіст, засновник і президент мистецької агенції «Територія А». Депутат міськради, активно відстоює інтереси Києва в комітеті з питань культури і туризму. Цікаво, хто буде відстоювати інтереси міста, якщо Київрада позбудеться такого цінного кадра?
До речі, Олександр Бригинець - великий любитель того ж бренду що і Леді Ю - Louis Vuitton. Звідки гроші на настільки недешевий аксесуар? Якщо вірити податкової декларації заробіток пана Бригинця становить 52 тис. 94 грн - ніяк не співвідноситься з ціною на костюми преміального бренду, де ціна на один тільки шарфик стартує від 4 тис. грн.
Ще один товариш - Вадим Карасьов. Політолог. Один з лідерів партії «Єдиний центр». Хто-хто, а він повинен добре володіти теоретичним базисом і розуміти, що таке політика і з чим її їдять. Однак, Вадим Юрійович за всі роки своєї професійної діяльності придбав чималу популярність, в основному, завдяки політичним ток-шоу та Інституту стратегічних досліджень, який він очолює. На цьому, мабуть, все. Теоретик завжди буде теоретиком. Йому не дано стати практиком.
Цікавий кадр - Віталій Лаврененко. Колишній член «молодої команди» космічного мера Леоніда Черновецького. Мабуть, цим і так все сказано. Крім роздачі продуктових пайків і землі в міській раді, біографія Віталія Івановича нічим не примітна.
Денис Силантьєв - спортсмен, олімпійський призер, комсомолець, активіст. Ні до чого причепитися. Директор центру навчання плавання Деснянського району. Так-так, ніякої помилки - саме Деснянського. Але чому раптом пан Силантьєв іде по Оболоні? І звідки у нього кошти на життя? У декларації, поданій до ЦВК, вказана сума доходу в 16500 грн. Як сім'я з трьох осіб взагалі могла вижити? Адже, щонайменше, половина цієї суми йшла на комунальні платежі. Щось тут не чисто...
І, нарешті, Володимир Лановий. Чинний народний депутат України, як зазначено на сайті Центрвиборчкому, - безпартійний. Але, прочитавши публічні інтерв'ю Володимира Тимофійовича (зокрема, виданню «Лівий берег»), зрозуміло, що не такий він вже і безпартійний. Навіщо йому приховувати свої стосунки з «УДАРом» Володимира Кличка - залишиться таємницею. Схоже, у пана Ланового кровна образа на самого лідера партії. Виходячи з цього, висновок напрошується сам собою: Володимиру Лановому все одно де виставлятися, аби пройти в парламент знову.
Читайте також: Чотири райони Києва залишилися без гарячої води через борги "Київенерго" перед "Нафтогазом"
Можна перераховувати інші карти в колоді. Хоча, навіщо так багато говорити. Нікому з цих панів не зрозуміти, що потрібно Оболоні. Вирішувати проблеми простих людей, волею долі живуть в цьому районі, який вони так «полюбили», можновладці тузи не поспішають. Їх цікавить тільки мандат і свої власні інтереси.
Думається, що Оболонському району потрібен оболонець. Такий кандидат у депутати, який дійсно знає свій район і його потреби, хто живе тут і буде опікати Оболонь, а не просто займати місце в парламенті, завдяки оболонцям.
Тетяна Степанова