ua en ru

Вибори в США: прогнози на перемогу кандидатів

Вибори в США: прогнози на перемогу кандидатів Фото: Вибори в США - прогнози (holabuzz.com)
Автор: RBC.UA

8 листопада відбудуться загальні вибори в США. Прогнози щодо того, хто стане 58-м президентом Америки, з моменту оприлюднення імен двох головних кандидатів змінювалися незначно. Фаворитом передвиборної гонки з самого її початку є представниця демократичної партії Хілларі Клінтон. Однак її відрив від республіканця Дональда Трампа не перевищує 10%.

Кому прогнозують перемогу на виборах в США: головні кандидати

Хілларі Клінтон пророкували перемогу ще до визначення кандидатів на пост глави держави від демократів. Екс - перша леді США, держсекретар, сенатор від штату Нью-Йорк, політик з великим досвідом може стати першою жінкою-президентом Америки. На думку експертів, у разі перемоги вона буде дотримуватися поточного курсу президента Обами.

Мільярдер Дональд Трамп в короткі терміни завоював симпатії американців. За один рік йому вдалося стати лідером від республіканської партії. Передвиборна кампанія Трампа була побудована на критиці влади і конкурентів, скандали і ексцентричних виступах. Тим не менш, за нього проголосувало більшість виборців на внутрішньопартійних виборах, що дозволило мільярдерові стати кандидатом у президенти США від республіканців. Незважаючи на те, що в разі перемоги, політика Трампа може бути непередбачуваною, американці продовжують його підтримувати

Вибори в США: прогноз після теледебатів

Великий вплив на громадську думку надали теледебати, що пройшли в три раунди в рамках передвиборної кампанії. Експерти змістовними їх не назвали. У теледуэлях було більше шоу, ніж політики.

Ініціатором словесних перепалок у перших двох дебатах виступав Дональд Трамп, а Хілларі Клінтон більше ігнорувала такі запрошення до агресивної дискусії. На думку політолога з Пенсільванського університету Кетлін Джеймісон, за дебатів не можна було зробити висновків про наміри кандидатів. Однак політичне шоу було надзвичайно популярним у телеглядачів, третю теледуель подивилися 72 млн. американців.

За опитуваннями 5000 потенційних виборців, проведеним Джеймісон, однозначним лідером після дебатів стала Клінтон. Ті американці, хто сумнівався, кому віддати свій голос у підсумку зробили вибір на користь Клінтон.

Після перших теледебатів голоси виборців розподілилися наступним чином: 58% за Клінтон і 42% за Трампа. Другі дебати дали такий результат: 57% підтримали Клінтон і 34% - Трампа. За даними каналу CNN, Хіларі Клінтон після третього раунду дебатів були готові проголосувати 52% американців, а за Трампа 39%.

Вибори в США: прогнози на перемогу кандидатів

Фото: результати третє дебатів за даними CNN (CNN в Twitter)

Незважаючи на перемогу кандидата від демократів у всіх трьох раундах, динаміка довіри до Клінтон виявилася негативною, а Трампа, навпаки, з кожними дебатами підтримувало все більша кількість американців.

Прогноз на вибори в США: соціологічні опитування

Соціологічні опитування компанії АВС, проведені 23 жовтня, показали розрив між кандидатами в 12%. За Клінтон готові проголосувати 50% опитаних виборців, а 38% американців віддають свої симпатії Трампу.

Американське видання The New York Times щодня оновлює прогноз на вибори в США. Згідно з останніми опитуваннями, 26 жовтня, Клінтон симпатизують 46% виборців, а Трампа підтримують 40% американців.

Вибори в США: прогнози на перемогу кандидатів

Фото: Прогноз The New York Times (nytimes в Twitter)

Дослідники з FiveThirtyEigh, спираючись у своїх прогнозах на історичні дані минулих голосувань, також пророкують перемогу кандидатові від демократичної партії Хілларі Клінтон. На 26 жовтня рейтинг суперників виглядає наступним чином: 85,6% за Клінтон і 14,3% за Трампа. При цьому компанія також відстежує симпатії жителів різних штатів.

Вибори в США: прогнози на перемогу кандидатів

Фото: прогнози від FiveThirtyEigh (projects.fivethirtyeight.com)

Однак перемога може дістатися не тому претенденту, якому зараз симпатизує більше число американців. Система виборів у США є непрямою, тому 8 листопада, громадяни США оберуть тільки колегію вибірників, яка 19 грудня повинна буде абсолютною більшістю (не менше 270 голосів з 538) проголосувати за наступного президента.