ua en ru

Вибори 2012: В Севастополі Партія регіонів побореться з проросійськими партіями

Автор: RBC.UA
У Севастополі Партії регіонів протистоять партнери по більшості, Комуністична партія, а також партія "Руський блок". В мажоритарних округах у партії влади міцніші позиції.

У Севастополі Партії регіонів протистоять партнери по більшості, Комуністична партія, а також партія "Руський блок". В мажоритарних округах у партії влади міцніші позиції. Про це пише ВВС-Україна.

У місті, де 80% його мешканців, згідно із соціологічними дослідженнями, симпатизують Росії та переймаються долею її Чорноморського флоту, українську опозицію часто називають "западенцями" та "бандерівцями".

Читайте також: Вибори-2012: У Вінницькій обл. змагаються сім'ї Порошенків і Калетників

Відповідно, місцеві оглядачі сходяться на думці, що у мажоритарних округах у висунутого від "Батьківщини" Сергія Тюлєнева, Юлії Печеневої з "Фронту змін", а також у Олексія Деменка та Миколи Рибакова з партії "Удар" - мінімальні шанси на перемогу.

Водночас у партійних змаганнях, як прогнозують севастопольські експерти, партія "Удар" Віталія Кличка може взяти від 4% до 5% і, це може виявитися більше, ніж в об'єднаної опозиції.

"Незважаючи на об'єднання опозиції на всеукраїнському рівні, у Севастополі вона стала ще більш слабкою. Наприклад, "Фронт змін" до об'єднання працював у місті значно активніше. Зараз ні БЮТ, ні "Фронт" тут не чути. У правому сегменті цим може скористатись партія "Удар", у якої поки що нема власної історії конфліктів та якихось негативних асоціацій у севастопольців. Але все одно, це статистика у межах лічених відсотків - проти десятків відсотків у лівому сегменті", - сказала виданню голова громадської організації "Інформаційний прес-центр Севастополь" Тетяна Рихтун.

На її думку, якщо Партія регіонів й втратить у місті свої, ще 2-3 роки тому беззаперечні позиції, то вже точно не на користь патріотичних сил: третина з 70% голосів за регіоналів періоду 2009-2010 рр. може відійти комуністам, а також "Руському блоку".

Козирі "лівих" у Севастополі

Зокрема, місцева організація Компартії, зусиллями її досвідченого лідера Василя Пархоменка, вже протягом двох останніх років дуже послідовно "торпедує" досить нав'язливу, а по суті, дійсно, невдалу соціально-економічну політику влади у Севастополі.

Ця критика триває на тлі вже затяжних місцевих скандалів, пов'язаних із комерційною забудовою зелених прибережних зон, із хаосом у ринковій торгівлі, із відсутністю західних інвестицій у військове місто, а також із прихованим тиском на багатьох охочих мітингувати.
Своєю чергою, "Руський блок", підтримавши Партію регіонів в останній мовній ініціативі, водночас публічно розкритикував владу за "лукавство та лицемірство" через те, як сказав на сесії міськради лідер проросійської партії Геннадій Басов, що "влада обіцяла другу державну, не виконала це, а тепер не знає, що робити із регіональною".

Ще один козир "лівих" опонентів партії влади - актуальна для міста тема ухвалення закону про статус Севастополя, який би надавав право мешканцями обирати місцевого голову, який уже 20 років призначається Києвом.

"Мажоритарка": за рахунок мера

У севастопольській "мажоритарці" позиції партії влади є більш міцними. Найбільші шанси пройти до майбутнього парламенту - у дуже активного на місцевому рівні народного депутата Вадима Колесніченка. Він чітко та, за оцінками місцевих аналітиків, ефективно позиціонує себе у Севастополі як "борець за російську".

Іншу тактику обрав місцевий олігарх, також народний депутат Павло Лебедєв, який, на відміну від пана Колесніченка, протягом п'яти років не проявив будь-якої законодавчої активності у Верховній Раді.

Проте, налагодивши у Севастополі потужний будівельний та готельний бізнес, кандидат до нового парламенту зосередився на меценатській діяльності, яку супроводжує дуже потужна медіа-кампанія під гаслом "Справи є важливішими за обіцянки".

Більш-менш відчутну конкуренцію обом народним депутатам можуть скласти вже згаданий лідер місцевих комуністів Василь Пархоменко, а також депутат міськради та бізнесмен Дмитро Белік з "Російського блоку".

Проте у Василя Пархоменка у виборчому бюлетені буде ще два кандидати-однофамільці, і КПУ впевнена, що ця тактика "двійників" запущена владою.

Натомість, Дмитро Белік жаліється на тиск на його бізнес, а його критику на адресу опонентів та звіти у місцевих ЗМІ "про виконане" зустріла миттєва публічна реакція адміністрації міста, що дозволило владі дещо перехопити ініціативу у непопулярних питаннях, і, як наслідок, трохи заспокоїти підбурюваних конкурентом севастопольців.

Міському голові Володимиру Яцубі поки що вдається втримувати свої позиції. Працюючи у Севастополі лише рік, цей політик вже отримав сталий імідж досвідченого господаря та морального авторитета-важковаговика, який, як відзначають аналітики, "і спірні питання на бік народу може вирішити", і "потужні зв'язки для вибивання державних дотації має".

Як результат, за останніми опитуваннями, незважаючи на певне зниження рейтингів Партії регіонів у Севастополі, голова міста особисто утримує рейтинг партії влади.

Нагадаємо, вибори до Верховної Ради відбудуться 28 жовтня 2012 р.