ua en ru

Вибори-2012: В Рівненській обл. за мандати змагаються мільйонери

Автор: RBC.UA
У Рівненській області кандидати в депутати парламенту агітують за себе різними методами, не соромлячись застосовувати проти конкурентів брудні технології.

У Рівненській області кандидати в депутати парламенту агітують за себе різними методами, не соромлячись застосовувати проти конкурентів брудні технології. Про це пише ВВС-Україна.

У п'яти виборчих округах однієї із найменших областей України стати депутатами Верховної Ради хочуть і мільйонери, і чинні депутати парламенту, чиновники, безхатченки, викладачі та безробітні.

Міський голова проти "свободівця"

Найпотужніші кандидати у 152 окрузі м. Рівного - Олег Осуховський, представник "Свободи", висунення якого узгоджено з об'єднаною опозицією, колишній голова Рівненської облдержадміністрації Віктор Матчук та чинний міський голова Володимир Хомко. Партія регіонів виставила, як вважають експерти, непрохідного Олексія Губанова, заступника голови облдержадміністрації.

Читайте також: Вибори-2012: У Полтавській обл. шанси на перемогу є у всіх кандидатів

Про Олега Осуховського рівняни дізналися лише два роки тому, коли львів'янин потрапив до обласної ради за списком "Свободи". Він веде чи не найактивнішу передвиборчу кампанію в області. Його обличчя - на білбордах та сітілайтах по всьому місту, а рекламні ролики з ним можна побачити навіть у супермаркетах, не кажучи вже про радіоефіри та телебачення. При цьому Осуховський не має жодної задекларованої гривні доходу за минулий рік, а лише має порожні банківські рахунки.

Переконаний, що стане депутатом парламенту, безпартійний міський голова Володимир Хомко. Він готується до цього вже півроку, адже саме стільки часу він виношував ідею ввести в штатний розпис чиновників мерії додаткову посаду першого заступника, який би займався господарством міста на випадок, коли сам мер піде до парламенту, а нового очільника м. Рівного ще не оберуть.

Колишній голова обласної організації "Нашої України", мільйонер Віктор Матчук, який у липні склав повноваження депутата Верховної Ради і вийшов із партії, тепер знову хоче потрапити до парламенту. Не як прихильник ідей Віктора Ющенка, а як самовисуванець.

"Чорний" піар заради перемоги

Віктору Матчуку на руку грає досвід керування Рівненською облдержадміністрацією у 2006-2010 рр., коли він майже не давав приводів жорстко критикувати свою діяльність.

І Володимира Хомка, і Віктора Матчука конкуренти називають прихованими провладними кандидатами, хоча самі вони це категорично заперечують.

Проти міського голови навіть поширили багатотисячним тиражем брошури з нібито копією угоди пана Хомка з Партією регіонів, в якій в обмін на приєднання до пропрезидентської більшості йому обіцяють віддати розважальні комплекси та підприємства, розташовані у місті, звільнити від податків та нагородити іншими перевагами. Сам Володимир Хомко назвав це "маячнею".

Чорний піар застосували проти ще одного кандидата від м. Рівного - Олега Червонюка. Поштові скриньки рівнян закидали листами нібито від імені кандидата з пропозицією перерахувати гроші на вказаний рахунок та придбати акції підприємства "Т-Стиль" (у народі - Рівненський льонокомбінат), яким володіє Олег Червонюк. Сам кандидат ці листи назвав шахрайством невідомих осіб та закликав мешканців міста ігнорувати їх.

Політичний експерт Сергій Штурхецький, завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності Острозької академії, вважає, що боротьба за Рівне буде найнесподіванішою і найтехнологічнішою.

"Ми говоримо саме про технологічність, а не про якісь грубі фальсифікації, яких, сподіваюся, вдасться уникнути. Та і виборець у Рівному "важкий" - освічений, більш-менш заможний. Принаймні, набагато більше поінформований. Рівнян не візьмеш гречкою чи безкоштовною газетою. Хоча і це на виборах буде. Той кандидат, який тільки на харчі зробить свою ставку, буде у програші", - сказав Штурхецький в інтерв'ю газеті "Рівне Вечірнє".

Зять екс-президента

У 153 окрузі - місто Острог, частина Рівного та кілька районів - балотується зять Віктора Ющенка, безпартійний Олексій Хахльов. Родич екс-президента, візитівкою якого став розкішний парк-готель "Швейцарія" поблизу Рівного, обіцяє скасувати пільги і навіть зарплату для депутатів та позбавити їх недоторканості.

Партія регіонів у цьому окрузі робить ставку на нинішнього першого заступника голови облдержадміністрації Анатолія Юхименка.

Кандидатом "Батьківщини" - 32-річний директор фірми "Екорембуд" Юрій Вознюк.

Заможні українці - в депутати

Запеклу боротьбу за депутатське місце обіцяє 154 округ, до якого входить місто Дубно та кілька районів. Тут балотується, зокрема, голова Дубенської райдержадміністрації Данило Корилкевич, якого називають одним із найбагатших українців. Корилкевич - колишній власник компанії "Дакор Агро Холдинг", яку нещодавно придбав відомий бізнесмен Олег Бахматюк. Голова РДА приховано агітує за себе за допомогою створеного благодійного фонду "Любіть Україну", з якого вже встиг роздати понад 200 тис. грн.

Конкуренцію йому складає "нашоукраїнець" Любомир Кінах - екс-голова Здолбунівської райдержадміністрації часів президентства Віктора Ющенка.

Від "Батьківщини" спробує стати депутатом Валентин Королюк, фінансовий директор рівненського речового ринку, який донедавна очолював обласний осередок Народного руху, а нині є безпартійним. Під час кампанії з ним уже трапилися кілька пригод - його агітатора у наметі обприскали аерозолем, а під час спроби виступити з головної сцени на День міста у Дубні невідомий чоловік, якого Валентин Королюк пов'язує з Данилом Корилкевичем, підбіг до нього і почав привселюдно заламувати пальці, перешкоджаючи промові.

Усім цим кандидатам попсує нерви Сергій Костючко - також мільйонер, який задекларував 12 млн грн сімейного доходу за рік. За генерального директора компанії "Агро-Експрес-Сервіс" у Дубні агітував популярний серед західноукраїнської молоді гурту "Дзідзьо".

У Кузнецовську, Володимирецькому, Дубровицькому, Зарічненському та Рокитнівському районах фаворитами перегонів є депутат Верховної Ради, висуванець опозиції Сергій Кошин, регіонал Микола Сорока, який за президентства Леоніда Кучми був губернатором Рівненщини і має хороші зв'язки в уряді, та Василь Яніцький, безпартійний голова правління юридичної фірми "Євротек".

Інтригу обіцяє 156 округ, де найпотужнішими кандидатами оглядачі називають нинішнього депутата із Народної партії Миколу Шершуна, голову обласної ради минулого скликання Олександра Данильчука, якого через бажання бути кандидатом-мажоритарником виключили з лав "Батьківщини", а також офіційного висуванця об'єднаної опозиції Миколу Кучерука.

Миколу Шершуна експерти вважають кандидатом, який у новому парламенті буде разом із Партією регіонів, тоді як офіційна кандидатура від регіоналів, Андрій Циганенко, має значно менше шансів на перемогу.

"Батьківщина" - лідер

Раніше Рівненська область не була осередком підтримки ВО "Свобода", однак на цих виборах усе може змінитися

Що стосується партійних списків, то на перше місце в Рівненській області традиційно може розраховувати "Батьківщина". Саме БЮТ був беззаперечним лідером області за підсумками позачергових виборів до парламенту 2007 р.

Однак з того часу зміцнила свої позиції і Партія регіонів. На місцевих виборах два роки тому за партійними списками регіонали посіли друге місце після "Батьківщини". Проте завдяки успіхам у мажоритарних округах провладній партії вдалося сформувати в обласній раді найчисельнішу фракцію із 29 депутатів, тоді як "Батьківщина" отримала 19 місць.

Та все ж на тлі зростання недовіри до нинішньої влади об'єднана опозиція має доволі непоганий бонус.

Триває інтрига, як і по всій Україні, довкола шансів партії "Свобода". На попередніх виборах Рівненська область не була осередком підтримки "Свободи", на відміну від кількох інших західних областей, де "свободівці" отримали більшість у місцевих радах.

У 2007 р. на парламентських виборах ця праворадикальна партія отримала трохи більше 1%, а на місцевих виборах 2010 р. в облраді взяла 5 із 80 мандатів. Проте зараз експерти кажуть, що "Свобода" може розраховувати на третє місце.