Вибори-2012: В Кіровоградській області партія "Удар" може обійти ПР та КПУ

Раніше "червона" Кіровоградщина в останні роки здобула більше симпатиків Партії регіонів. На місцевих виборах у 2010 р. регіонали впевнено перемогли у багатьох округах. Проте згідно із останніми соціологічними опитуваннями, суттєво зміцнює свої позиції, передусім, в обласному центрі, і партія "Удар".

Раніше "червона" Кіровоградська область в останні роки здобула більше симпатиків Партії регіонів. На місцевих виборах у 2010 р. регіонали впевнено перемогли у багатьох округах. Проте згідно із останніми соціологічними опитуваннями, суттєво зміцнює свої позиції, передусім, в обласному центрі, і партія "Удар". Про це пише ВВС-Україна.

Підвищення рейтингу Партії регіонів оглядачі не в останню чергу пов'язують із діяльністю місцевої влади, що дає підстави припускати, що у мажоритарних округах переможуть саме її висуванці.

Губернатор Кіровоградської області Сергій Ларін нещодавно саме так і заявив: у всіх мажоритарних округах мають виграти висуванці правлячої партії, а якщо цього не станеться, він піде у відставку.

"Якщо Партія регіонів програє хоч в одному окрузі, я напишу заяву за власним бажанням", - сказав Сергій Ларін в інтерв'ю журналістам.

Читайте також: Вибори-2012: В Дніпропетровській області конкурентами регіоналів є самовисуванці

Рейтинги останніх років показували, що Партія регіонів та опозиція мали схожі показники по області, з коливаннями: на заході Кіровоградської області більше підтримують опозицію, на сході - Партію регіонів. Опитування Центру соціологічних досліджень, який пов'язують з чинною владою, показало лідерство партії "Удар" щоправда, тільки в обласному центрі. За даними соціологів, партія Кличка має в Кіровограді понад 20%, Партія регіонів - 19%, об'єднана опозиція "Батьківщина" - понад 17%.

Мільйон чорнобривців для іміджу

В обласному центрі, який є цілісним округом №99, основна боротьба йде між висуванцями Партії регіонів та "Батьківщини". Партія влади висунула першого заступника голови облради, донеччанина Олександра Шаталова, якого усі називають правою рукою голови облдержадміністрації Сергія Ларіна. Він є куратором всіх іміджевих проектів влади: від висадки мільйона чорнобривців у Кіровограді до програми "Стоп радон", тут ведеться боротьба з цим шкідливим радіоактивним газом. Навіть перемога міста у танцювальному шоу "Майданс" на телеканалі "Інтер" подається також як здобуток влади. А ще будуються дитячі майданчики, влаштовуються концерти зірок, спонсорується видання книг та паломництво до Святогорської лаври у Донецькій області.

Від "Батьківщини" у депутати в обласному центрі йде Андрій Табалов. Його родина володіє хлібо- та молокозаводами, елеваторами та тисячами гектарів землі у Кіровоградській, Черкаській, Полтавській та Миколаївській областях. Батько, Олександр Табалов, має прохідне місце у списку об'єднаної опозиції. Андрій Табалов, який навчався в Англії, веде досить помірковану кампанію, хоча й критикує політику влади у житлово-комунальній сфері, роблячи на цьому головний акцент. Він має свого виборця, і це не тільки тисячі кіровоградців, що працюють на підприємствах його родини. Багато хто проголосує за нього просто як висуванця опозиції.

На третє місце претендують чинний депутат Дмитро Ветвицький, у минулому - керівник корпорації ЄЕСУ після Юлії Тимошенко, що згодом залишив фракцію "БЮТ-Батьківщина". Інший претендент - висуванець партії Наталії Королевської "Україна - Вперед!" Олександр Дануца, котрий на місцевих виборах посів друге місце у боротьбі за посаду мера.

Висуванцям найбільших партій протистоятимуть, зокрема, кандидат від партії "Удар" письменник Максим Кідрук, комуніст, який контролює пасажирські перевезення в обласному центрі Віктор Горбатенко, та телеведучий Андрій Богданович (вів новини на К1, програму "Українці афігенні" на ICTV та шоу "ГПУ" на 1+1).

Юлін округ №100

В округу №100 вперше і вдруге у дев'яності роки обиралася депутатом Верховної Ради Юлія Тимошенко. Її особистий рейтинг та рейтинг її політичної сили завжди був тут захмарним, Юлію Тимошенко тут люблять, навіть одна з місцевих футбольних команд донедавна мала назву "Юлія-Новатор".

Проте, як вважають спостерігачі за виборами, саме у цьому окрузі висуванцеві від "Батьківщини" не варто розраховувати на перемогу.

Від Партії регіонів до парламенту йде нинішній депутат Станіслав Березкін, який свого часу встановив політичний рекорд України. Дообравшись до парламенту минулого року від БЮТ замість депутата, що вибув, він не пробув у фракції Юлії Тимошенко й двох днів і перейшов до Партії регіонів. Тепер пан Березкін ремонтує школи та дитсадочки, встановлює дитячі майданчики, навіть дороги наново прокладає.

Від опозиції висунули Ольгу Гранатову, керівника невеликого заводу з виробництва мінеральних добавок. Від партії "Удар" балотується Євген Манженко, доволі популярний в області ведучий ранкового шоу на каналі "Кіровоград" та музикант. Але саме як політика його мало хто сприймає.

Більш-менш гідну конкуренцію кандидату від Партії регіонів може скласти, на думку спостерігачів, колишній член Партії регіонів, екс-депутат облради і колишній заступник голови облдержадміністрації Богдан Андрющенко. Він пішов з посади, а потім склав депутатські повноваження через незгоду з аграрною політикою уряду.

Радикальна партія збільшує свій рейтинг

В окрузі №101 із центром у Голованівську, де раніше обирався депутатом парламенту Віктор Лозинський, який вже відбуває покарання за співучасть у вбивстві, також конкурують висуванці Партії регіонів і "Батьківщини".

Партію влади уособлює підприємець Віталій Грушевський, опозицію - нинішній депутат облради Олександр Чорноіваненко. Обидва ще донедавна були маловідомі мешканцям округу, що об'єднує аж шість районів, але солідні виборчі кампанії підвищили їх упізнаваність. У опозиціонера кампанія не така потужна, але роль відіграє те, що цей округ - найзахідніший в області, це вже майже Поділля, де виборець загалом завжди більше симпатизує опозиції.

Також тут балотуються два чинних депутати - перший секретар обкому КПУ Вікторія Дем'янчук та однофамілець спікера Верховної Ради і член його Народної партії Юрій Литвин. Але їхні шанси не виглядають високими.

Намагається повернутися до парламенту через цей округ і Людмила Супрун, голова колись потужної Народно-демократичної партії.
Непоганий рейтинг показує в цьому округу кандидат від партії "Удар", київський бізнесмен Олег Діденко. Найвірогідніше, справа у самому бренді Кличка.

Несподіванка цих виборів в окрузі - Радикальна партія Олега Ляшка. Заступник Ляшка Олег Сухін сам родом з міста Гайворон, що входить до округу. У цьому райцентрі, де мешкає кожний п'ятий виборець округу, "радикал", за деякими опитуваннями, навіть випереджає кандидата від влади. Свою роль відіграв скандал, влаштований на сесії райради. Олег Ляшко вилив воду на голову очільника Гайворонської райдержадміністрації Івана Архипенка. Цього вистачило для сплеску рейтингу Радикальної партії.

Розкол у команді ПР

В окрузі №103 з центром у місті Олександрія стався розкол нібито єдиної команди регіоналів. Керівництво партії висунуло кандидатом Сергія Кузьменка, заступника голови ОДА, родина якого володіє найбільшим аграрним бізнесом в області.

Водночас висунулась відома в області діяч Парті регіонів, заступник міського голови Олександрії Людмила Давиденко. Вона має авторитет у місті та навколо, і разом з міським головою Олександрії Степаном Цапюком не захотіла прислухатися до рішення з Кіровограда. За це її виключили з лав Партії регіонів.

Вірогідно, високий результат покажуть у цьому окрузі комуністи. Свою кандидатуру висунула Вікторія Ставицька, секретар Олександрійської міськради і одночасно - мати Едуарда Ставицького, міністра екології в уряді Азарова.

Та все одно найвищими виглядають шанси провладного Сергія Кузьменка - у центрі округу місті Олександрія він може й не перемогти, але у п'яти районах округу конкурентів йому мало.

Історичний парадокс

Найменша інтрига в області на цих виборах - округ №102 з центром у місті Знам'янка. Від Партії регіонів тут висунуто Олександра Єдіна, депутата з великим стажем. Він вже двічі вигравав мажоритарку у цій східній частині Кіровоградської області - у 1998 та 2002 рр. У минулому Єдін входив до лав БЮТ, але згодом поповнив ряди фракції ПР. Сильних суперників у нього немає.

За домовленостями, опозиція віддала цей округ партії "Свобода" - тут балотується киянин, музикант, лідера гурту "Тінь Сонця" Сергій Василюк.

Можливо, друге місце тут посяде Ігор Рустамян, молодий висуванець Комуністичної партії, агітаційна кампанія якого досить помітна.
Це буде історичний парадокс, адже майже всі райони округу колись були частиною Холодноярської республіки, а половина дії роману Василя Шкляра "Залишенець" відбуваються саме на цій частині Кіровоградської області, що межує з Черкаською областю.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся