ua ru

ВВП Японії в 2009 р. скоротився на 5%

Автор: RBC.UA
ВВП Японії в 2009 р. скоротився на 5% у порівнянні з попереднім роком і склав 5,1 трлн дол.

ВВП Японії в 2009 р. скоротився на 5% у порівнянні з попереднім роком і склав 5,1 трлн дол., передає ВВС.

Це найгірший результат з часів Другої світової війни.

Як наголошується в поширеній сьогодні доповіді уряду країни, такий результат був досягнутий за рахунок різкого спаду в I кварталі, і подальшого зростання. У період з жовтня по грудень 2009 р. ВВП Японії виріс на 1,1%, що дозволило країні все-таки зберегти статус другої після США світової економіки.

Раніше експерти прогнозували зростання ВВП в Японії на рівні 0,9%.

Нагадаємо, 25 грудня 2009 р. кабінет міністрів Японії схвалив проект бюджету, який передбачає найбільші в історії Японії державні витрати. При цьому для покриття бюджетного дефіциту планується випустити нові боргові зобов'язання на суму 44,3 трлн ієн (484 млрд дол.) - це також рекорд для бюджетних проектів японського уряду. Настільки великий обсяг держзапозичень необхідний для того, щоб заповнити дефіцит податкових надходжень, які оцінюються в 37,4 трлн ієн (408 млрд дол.), тобто трохи менше, ніж в половину бюджету.

За даними японського Міністерства фінансів, вперше з Другої світової війни податкові доходи держбюджету плануються в меншому розмірі, ніж нові держзапозичення. До кінця 2010-2011 фінансового року сукупний держборг Японії, за оцінками Мінфіну країни, досягне 862 трлн ієн, або 180% ВВП.