ВВП Індії в ІІІ кварталі виріс на 7,9%
Уряд Індії повідомляє, що економіка країни в третьому кварталі цього року виросла на 7,9%, перевершивши всі прогнози економістів, повідомляє ВВС.
Це найбільший ріст за останні півтора року. Економісти очікували, що за цей квартал ВВП Індії збільшиться на 6,3%.
Високі показники стали результатом збільшення промислового виробництва та урядових програм стимулювання національної економіки. Промислове зростання в липні-вересні 2009 р. склало 9,2%, у той час як витрати на соціальну сферу, включаючи будівництво доріг, виросли на 12,7%. Це стало можливим завдяки прийнятим антикризовим заходам, йдеться в заяві уряду.
У попередньому кварталі (квітень-червень) зростання ВВП становило 6,1%. За даними урядових експертів, цього року варто очікувати значного (до 8,2%) прискорення промислового зростання. В минулому фінансовому році воно склало лише 3,9%. Уряд Індії бачить ознаки відновлення колишніх темпів руху капіталу.
Тепер економісти очікують, що індійський Центробанк буде більш активно згортати заходи стимулювання. Як повідомлялося раніше, для того щоб провести економіку Індії, чий обсяг становить 1,2 трлн дол., керуючий Резервного банку країни Дуввурі Суббарао, починаючи з квітня поточного року, зберігав ключову ставку на рекордно низькому рівні в 3,25%. Стимулюючі заходи дозволили індексу фондового ринку країни вирости на 72% в 2009 р.
Нагадаємо, найсильніші країни світу поступово починають виходити з рецесії. Так, за підсумками ІІІ кварталу, економіка США вперше за останній рік зросла на 2,8%. До цього протягом чотирьох кварталів поспіль ВВП США падав. ВВП Японії в ІІІ кв. 2009 р. виріс на 1,2% порівняно з другим кварталом поточного року.
Закінчується рецесія і в країнах Євросоюзу. Сукупний ВВП всіх 27 держав-членів ЄС збільшився в III кварталі на 0,2%. При цьому ВВП 16 найбільш розвинених країн ЄС, що входять в єврозону, виріс на 0,4%, хоча прогнозували підвищення цього показника на 0,5%. Подолати рецесію в III кварталі цього року вдалося Італії, Бельгії, Чехії, Австрії, Нідерландам, Литві. Економічні показники ЄС і єврозони витягли Німеччина, Франція (що вийшли з рецесії ще в другому кварталі) та Італія.
Проте лідером за зростанням економіки є Китай. ВВП Китаю в III кварталі 2009 р. виріс на 8,9%, і став максимальним серед країн BRIC і G8. Прийняті владою країни заходи для боротьби з кризою у вигляді виділення 586 млрд дол. на стимулювання економіки дали позитивний результат. Внаслідок ефективної політики влади роздрібні продажі та промислове виробництво Китаю, досягнувши "дна" на початку поточного року, продовжили зростання. Так, промвиробництво в країні в жовтні виросло на 16,1% в річному численні. У цілому ВВП Китаю за період з 2001 по 2008 рр. збільшився втричі: з 1,3 трлн. дол. до 4,3 трлн. дол.