ru ua

ВВП Великобританії у IV кварталі знизився на 0,3%

Автор: RBC.UA
Валовий внутрішній продукт (ВВП) Великобританії у IV кварталі 2012 р., за попередніми даними, знизився на 0,3% відносно III кварталу 2012 р. Такі дані розповсюдило сьогодні Національне бюро статистики країни. Аналітики прогнозували зниження показника на 0,1%.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) Великобританії у IV кварталі 2012 р., за попередніми даними, знизився на 0,3% відносно III кварталу 2012 р. Такі дані розповсюдило сьогодні Національне бюро статистики країни. Аналітики прогнозували зниження показника на 0,1%.

У річному вирахуванні ВВП Великобританії, за попередніми даними, не змінився, хоча експерти прогнозували підвищення показника на 0,2%.

Таким чином, в IV кварталі 2012 р. британська економіка знову зробила крок до рецесії, з якої вдалося вийти в III кварталі 2012 р. Протягом трьох кварталів до цього (протягом II і I кварталу 2012 р. і IV кварталу 2011 р.) економіка Великобританії скоротилася, причому в II кварталі 2012 р. було зафіксовано найбільше скорочення економіки з 2009 р.

Активність у секторі послуг Великобританії (яка зазвичай вносить істотний внесок в динаміку ВВП) в IV кварталі 2012 р. була слабкою, промислове виробництво знизилося на 1,8%.

Читайте також: ВВП Великобританії в III кварталі збільшився на 0,9%

Нагадаємо, що в III кварталі 2012 р. ВВП Великобританії виріс по відношенню до II кварталу на 0,9%, продемонструвавши найбільш значний приріст з 2007 р. Втім, на думку аналітиків, рекордний показник пояснюється швидше ефектом від Олімпійських ігор, які відбулися у Лондоні, ніж фундаментальними економічними чинниками.

Раніше глава Банку Англії Мервін Кінг заявив, що повернення до докризових показників займе тривалий час, оскільки відновлення економіки Великобританії залежить від ситуації в єврозоні.

"Після масштабної банківської кризи я сумніваюся, що ми зможемо швидко повернутися до сприятливої кон'юнктури. Боюся, це може зайняти багато часу", - сказав Кінг.

У грудні 2012 р. міжнародне агентство Standard & Рoor's (S&P) знизило прогноз по суверенному довгостроковому рейтингу Великобританії зі "стабільного" до "негативного".

Читайте також: Банк Англії готовий до чергового етапу стимулювання

Перегляд прогнозу означає, що агентство може знизити рейтинг країни в найближчі два роки, якщо її фінансові показники виявляться нижче поточних очікувань S&P. Як наголошується в повідомленні організації, це може статися в результаті затримки і нерівномірності в розвитку економіки або ослаблення політичної спрямованості на консолідацію.

Упевненість в економіці Великобританії в даний час знижується на тлі фіскальних обмежень, що також знижує попит на житлову нерухомість, у той час як обсяги експорту страждають від кризи в єврозоні, яка є основним торговельним партнером великої Британії. Крихке відновлення також знаходиться під питанням, оскільки скорочення в IV кварталі може підштовхнути економіку до потрійної рецесії.

Читайте також: Кемерон проведе референдум про членство Великобританії в ЄС у разі перемоги на виборах до 2015 р

Половина експорту Великобританії йде в ЄС. Експорт становить 15% ВВП Великобританії, у той час як на частку торгівлі з Великобританією в інших країнах ЄС припадає всього 2,5% ВВП.

У той же час прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не виключає, що незабаром країна залишить Євросоюз.