ru ua

ВВП Великобританії в III кварталі зріс лише на 0,9%

Автор: RBC.UA
Економіка Великобританії в III кварталі виросла менше, ніж передбачалося раніше. ВВП зріс лише на 0,9%, а попередня оцінка перебувала на рівні 1%, свідчать дані Національного статистичного управління, передає телеканал "Росія-24".

Економіка Великобританії в III кварталі виросла менше, ніж передбачалося раніше. ВВП зріс лише на 0,9%, а попередня оцінка перебувала на рівні 1%, свідчать дані Національного статистичного управління, передає телеканал "Росія-24".

Торгівля додала до ВВП 0,5% порівняно з первісною оцінкою 0,7%. Споживчі витрати зросли на 0,4%, що також нижче минулого оцінки на рівні 0,6%, а норма заощаджень виросла до самого високого рівня за останні три роки.

Зростанню в III кварталі допомогли Олімпійські ігри, проведені в Лондоні, але це короткостроковий фактор. Банк Англії попередив про те, що в поточному кварталі економіка може скоротитися, а виробництво в найближчій перспективі буде слабким. Зараз споживчі витрати показують слабку динаміку, а індекс настроїв впав сильніше, ніж очікували економісти.

Зростання в III кварталі був зафіксований вперше з III кварталу 2011 р. У річному вираженні обсяг ВВП не змінився.

Читайте також: Інфляція економіки Великобританії в дворічної перспективі складе близько 1,8%

Сьогоднішній звіт показав, що промислове виробництво, а також виробництво в обробній промисловості зросли на 0,7%, а не на 0,9%, як передбачалося раніше. Зростання сектора послуг було переглянуте у бік зниження до 1,2% з 1,3%, а обсяги будівництва скоротилися на 2,5%, що менше початкового рівня в 2,6%.

Норма заощаджень зросла до 7,7%, в минулому кварталі показник склав 7,4%, тобто показник є найвищим з III кварталу 2009 р. Реальні доходи населення зросли на 0,4% після зростання на 2,3% в II кварталі.

Оплата праці найманих працівників зросла на 0,7%, раніше очікувався показник на рівні 1,4%.

Великобританія вийшла з рецесії в III кварталі 2012 року завдяки разових факторів, але базовий зростання залишається слабким, тому що боргова криза єврозони, заходи суворої економії і небажання банків видавати кредити негативно позначаються на економіці.

Читайте також: Банк Англії готовий до чергового етапу стимулювання

Слабка економіка перешкоджає зусиллям щодо скорочення дефіциту бюджету. Сьогоднішні дані показали, що дефіцит несподівано виріс, так як витрати зросли, а податкові надходження знизилися. Дефіцит без урахування державної підтримки банків склав 17,5 млрд фунтів стерлінгів (28 млрд дол.) порівняно з 16,3 млрд фунтів роком раніше. Економісти очікували показник на рівні 16 млрд фунтів.