ru ua

ВВП Великобританії в І кв. 2011 р. виріс на 0,5%

Автор: RBC.UA
Економіка Великобританії незначно відновилася на початку року, постраждавши від різкого скорочення активності в будівельному секторі, що, найімовірніше, підштовхне Банк Англії зберегти ключову ставку на рекордно низькому рівні протягом ще декількох місяців. У першому кварталі 2011 р. ВВП країни виріс на 0,5% до попереднього кварталу, як і очікували аналітики, після скорочення на ті ж 0,5% у четвертому кварталі 2010 р.

Економіка Великобританії незначно відновилася на початку року, постраждавши від різкого скорочення активності в будівельному секторі, що, найімовірніше, підштовхне Банк Англії зберегти ключову ставку на рекордно низькому рівні протягом ще декількох місяців. У першому кварталі 2011 р. ВВП країни виріс на 0,5% до попереднього кварталу, як і очікували аналітики, після скорочення на ті ж 0,5% у четвертому кварталі 2010 р., передає Reuters.

Це означає, що британська економіка практично не зросла за останні півроку і відстає від інших провідних економік.

Показник зростання в першому кварталі виявився нижчим, ніж припускали Банк Англії та Бюро бюджетної відповідальності на початку року, і ймовірно, це зміцнить становище опозиції, що критикує урядові заходи економії, багато з яких ще не вступили в дію.

Однак ринки були готові до слабких результатів, і після їх публікації фунт виріс, тому що інвестори відчули полегшення, побачивши, що ключові сектори, такі, як виробництво та послуги, розвивалися швидкими темпами. Сектор послуг виріс у першому кварталі на 0,9%, а виробничий сектор - на 1,1%.

Будівництво стало основним гальмом для економки, скоротившись на 4,7% і показавши найгірші результати з першого кварталу 2009 р., коли Великобританія була занурена в рецесію.

У цілому відновлення виглядає занадто слабким, щоб переконати більшість членів Банку Англії підняти ставку, незважаючи на те, що інфляція вдвічі перевищує орієнтир Центробанку - 2%.

Раніше економісти прогнозували зростання економіки Великобританії в І кварталі 2011 р. на рівні 0,5%.

Нагадаємо, ВВП Великобританії у IV кварталі 2010 р., за остаточними даними, в порівнянні з попереднім кварталом знизився на 0,5%. Це найзначніший спад показника за останні півтора року.

У річному численні ВВП Великобританії у IV кварталі 2010 р. виріс на 1,5%.

У IV кварталі 2010 р. виробництво в секторі послуг Великобританії, за остаточними даними, зменшилося на 0,6% в порівнянні з попереднім кварталом (раніше повідомлялося про зниження на 0,7%), а в промислових галузях підвищилося на 0,8% (раніше повідомлялося про зростання на 0,7%).

Відзначимо, в кінці грудня 2010 р. Fitch трохи скорегував у бік зниження середньостроковий прогноз щодо зростання ВВП у Великобританії з 2,3% до 2% в 2011 р. і з 2,6% до 2,4% в 2012 р., що відображає все ще слабкий рівень споживчої довіри і ділової упевненості в контексті підвищеної волатильності в Європі і планів зміцнення бюджету країни.