ru ua

ВВП США у І кв. виріс на 2,5%

Автор: RBC.UA
Валовий внутрішній продукт США, за попередніми даними, виріс на 2,5% в перерахунку на річні темпи (annual rate) в I кварталі 2013 р. в порівнянні з попереднім кварталом, повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики чекали, що ВВП США підвищиться на 3,1%.

Валовий внутрішній продукт (ВВП) США, за попередніми даними, виріс на 2,5% в перерахунку на річні темпи (annual rate) в I кварталі 2013 р. в порівнянні з попереднім кварталом, повідомило сьогодні Міністерство торгівлі США. Аналітики чекали, що ВВП США підвищиться на 3,1%.

Головний економіст Morgan Stanley Вінсент Рейнхарт чекав зростання ВВП США в I кварталі на рівні 3% в порівнянні з прогнозом на рівні 0,8% в грудні. Головний економіст JP Morgan Chase & Co. Брюс Касман підвищив свій прогноз зростання до 3,3% з рівня в 1%.

Зростання ВВП на рівні 3% чекали 69 економістів, опитаних Bloomberg в період з 5 по 9 квітня. Минулого місяця економісти чекали зростання на рівні 2%, а в грудні середній прогноз складав 1,6%.

Це перша оцінка динаміки ВВП в I кварталі 2013 р., оприлюднена Міністерством торгівлі США. Друга - уточнена оцінка буде представлена 30 травня 2013 р.

Читайте також: ВВП США збільшиться на 3% з липня поточного року за рахунок капіталовкладень в мистецтво, - Мінторг США

Мотором" економічного зростання в I кварталі 2013 р. послужили споживчі витрати (основний компонент американського ВВП), які виросли на 3,2% (у перерахунку на річний темп) в порівнянні із зростанням на 1,8% в попередньому кварталі. Зростання споживчих витрат в січні-березні ц.р. виявилося найшвидшим з кінця 2010 р.

В той же час продовжилося різке скорочення витрат і інвестицій федерального уряду США: ця стаття скоротилася в I кварталі поточного року на 8,4% услід за скороченням на 14,8% в IV кварталі минулого року.

Без урахування зміни ділових запасів ВВП США в I кварталі 2013 р. виріс лише на 1,5% (у попередньому кварталі - на 1,9%).

Відзначимо, що в IV кварталі 2012 р. американська економіка збільшилася на 0,4% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Наголошувалося, що зниження ВВП відображає падіння обсягів приватних інвестицій, витрат федерального бюджету, зниження експорту, яке частково було знівельоване позитивною динамікою витрат на особисте споживання і інвестицій в комерційну і житлову нерухомість. Обсяги імпорту в США також знизилися.

Нагадаємо, що за весь 2012 р. ВВП США збільшився на 2,2%, як і повідомлялося раніше, в порівнянні із зростанням на 1,8% в 2011 р.

Читайте також: Інфляція в США за підсумками 2013 р. складе 1,3%, - Бернанке

Що стосується прогнозів на 2013 р., ФРС прогнозує зростання ВВП на рівні 2,3-3% при збереженні безробіття на рівні не нижче 7,4%. У вересні ФРС прогнозувала зростання економіки США в 2013 р. на рівні 2,5-3%. Таким чином, в грудні прогноз був знижений на 0,2%.

Тим часом експерт міжнародного рейтингового агентства Moody's Марк Занді раніше заявляв, що зростання американської економіки найближчими роками складе 4%. У поточному році зростання економіки США буде достатньо повільним, проте з 2014 р. по 2016 р. ВВП ростиме приблизно на 4% в рік.

Читайте також: У новому проекті бюджету США прогноз по зростанню ВВП на 2014 р. знижений до 2,4%

При цьому проект бюджету США на 2014 фінансовий рік, який представив Президент країни Барак Обама, передбачає скорочення прогнозу по зростанню ВВП США на 0,1 процентного пункту - до 2,4% в порівнянні з аналогічним прогнозом, складеним роком раніше.

У довгостроковій перспективі (після 2020 р.) експерти не чекають, що темп щорічного зростання американської економіки перевищуватиме 2,3%. Разом з тим економісти крупних компаній, яких опитали представники американської адміністрації, представили консенсус-прогноз на рівні 2,5%.