ru ua

Введення візового режиму з Росією: наслідки для України

Введення візового режиму з Росією: наслідки для України ВР проголосує за візовий режим з РФ 6 жовтня
Автор: RBC.UA

Найважливішим питанням у порядку денному сьогоднішнього засідання Верховної Ради є введення візового режиму з Росією. У першому читанні народні депутати повинні проголосувати за постанову №4030 "Про звернення до Кабінету міністрів України щодо припинення дії угоди між урядом України і урядом Російської Федерації про безвізові поїздки громадян України і Російської Федерації".

Введення віз з РФ як наслідок затримання українського журналіста Сущенко

Ініціатором скасування безвізового режиму став голова ВР Андрій Парубій. Після арешту 30 вересня у Москві журналіста "Укрінформу" Романа Сущенко, спікер парламенту заявив про необхідність запровадження віз для в'їзду на територію України громадян РФ.

Парубій пообіцяв, що обговорить це питання з представниками парламентських фракцій, а також заявив, що питання введення віз з Росією буде розглянуто на засіданні ВР у четвер, 6 жовтня.

Що передбачає проект постанови про візовий режим з Росією

Приводом до скасування безвізового режиму з РФ називають активізацію в останні дні антиукраїнських дій з боку Москви. Відповідно до законопроекту, введення віз з Росією необхідно для захисту територіально цілісності України, забезпечення безпеки і захисту національних інтересів в умовах військової агресії з боку РФ.

У разі прийняття Верховною Радою даного документа, Кабмін буде зобов'язаний розглянути питання про скасування дії постанови, укладеної між Україною і Російською Федерацією, про можливість безвізового проїзду громадян двох держав.

Варто зазначити, що постанова Верховної Ради має тільки рекомендаційний характер для Кабінету міністрів. Остаточне рішення про введення візового режиму з Росією залишається за урядом і президентом України.

Візи з Росією: чого чекати українцям

У кулуарах Верховної Ради немає одностайності з приводу необхідності введення віз з Росією. На думку багатьох депутатів, наслідки від введення візового режиму з РФ будуть більш негативними для українців, ніж для росіян, і приведуть до ще більшого загострення відносин між країнами.

Закликає голосувати за постанову "Народний фронт", а в БПП відмовляються підтримувати документ, пояснюючи це тим, що скасування безвізового режиму з Росією з української сторони загрожує відповідними діями країни-агресора. Це створить проблеми для жителів прикордонних районів, значно ускладнить виїзд українців на територію РФ до друзів або родичів, а особливо сильно вдарить по трудовим мігрантам.

Введення візового режиму з Росією кардинально змінить умови перетину кордону, що діють на даний момент. Громадяни України більше не зможуть в'їжджати в РФ тільки за внутрішнім паспортом і перебувати на її території протягом тримісячного періоду.

Візовий режим з РФ: коли може бути введений

У разі прийняття рішення про скасування безвізового режиму з Росією, Кабінет міністрів буде зобов'язаний повідомити РФ про припинення дії угоди. Цілком ймовірно, що Росія прийме аналогічне рішення і для громадян України. Потім уряди двох держав повинні будуть розробити і схвалити процедуру отримання віз. В цілому даний процес займе не менше 6 місяців.