ua en ru

Друга бійка в Раді: Опозиція проти формування фракції КПУ (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У залі Верховної Ради опозиція - близько 200 народних депутатів - оточила трибуну і президію. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

У залі Верховної Ради опозиція - близько 200 народних депутатів - оточила трибуну і президію. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Нардеп Руслан Кошулинський зі "Свободи" зайняв центральне місце в президії.

Нагадаємо, що згідно з регламентом, на пленарному засіданні народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджати роботі головуючого на пленарному засіданні, а також голосуванню інших народних депутатів. Однак, ніяких санкцій за порушення цих заборон не передбачено.

Нагадаємо, що згідно з регламентом, на пленарному засіданні народний депутат не повинен перешкоджати розгляду питань порядку денного, у тому числі шляхом блокування трибуни, перешкоджати роботі головуючого на пленарному засіданні, а також голосування інших народних депутатів. Однак, ніяких санкцій за порушення цих заборон не передбачено.

Читайте також: У Раді сформовано п'ять депутатських фракцій

Блокування трибуни відбулося під час технічної перерви, який оголосив Олександр Єфремов після оголошення списку формованих фракцій. Депутати від опозиції на знак протесту проти формування фракції КПУ, зібралися біля трибуни та президії парламенту.

Нагадаємо, що на думку опозиції, КПУ не має права на створення фракції у відповідності з законом про регламент, оскільки в Раду не пройшов ні один мажоритарник. Лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що самовисуванець Оксана Калетник отримала партійний квиток КПУ, тому КПУ має законні підстави для створення фракції.

Після голосування за склад лічильної комісії опозиція знову заблокувала трибуну і президію Верховної Ради.

"За" створення Рахункової комісії проголосували 236 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах. За прийняття цього рішення проголосували 14 представників "Батьківщини".Про це свідчать дані, опубліковані системою "Рада".

Серед тих, хто проголосував:
О. Абдуллін
М. Апостол
В. Бойко
М. Бурбак
В. Гладій
А. Дырив
О. Кондратюк
В. Купчак
О. Сікора
Я. Федорчук
А. Фыщук
А. Шевченко
Д. Шлемко
В. Шкварылюк.

При цьому жоден народний депутат від "Удару" або "Свободи" створення комісії не підтримав.

У лічильну комісію увійшли 10 народних депутатів від фракції Партії регіонів, 5 депутатів від фракції "Батьківщини" і по 2 представники від "Удару", "Свободи" і КПУ.

Сьогодні, згідно з регламентом, депутати мають обрати спікера. Вчора повідомлялося, що Партія Регіонів пропонує обрати на цю посаду 66-річного Володимира Рибака.

За даними джерела РБК-Україна після перерви ВР проголосує "пакетом" за призначення спікером ВР заступника голови Партії регіонів Володимира Рибака, і віце-спікерами: від КПУ - нардепа Ігоря Калетника, і від "Батьківщини" - заступник голови партії "Батьківщина" Олександра Турчинова. "Вже є домовленість про" пакетне "голосування за керівництво Ради. Голоси забезпечать ПР, комуністи і ті мажоритарники, які увійшли до провладної більшості", - відзначило джерело.

Також стало відомо, що, швидше за все, парламент сьогодні не розглядатиме питання про призначення прем'єра, а завтра Рада працюватиме для розгляду питання про формування комітетів, а також Кабінету міністрів. Раніше голосування за прем'єр-міністра планувалося на сьогодні.

Раніше сьогодні присягу на вірність українському народу принесли 444 новообраних народних депутата України. Присягу, у зв'язку з хворобою, не прийняв Євген Мармазов (від КПУ). Не вирішеним залишається питання по Олександру та Андрію Табалова, що не увійшли до складу фракції "Батьківщина". Їх виштовхнули із залу і розірвали тексти з їх присягами. Тому опозиція наполягає на тому, щоб цих людей не вважати народними депутатами.

Читайте також: "Свобода" зрізала паркан біля парламенту і зламала замок на вхідних дверях (фото)

Як пояснив сьогодні заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера, "Батьківщина" не має юридичних підстав, щоб позбавити Олександра і Андрія Табалових депутатських мандатів. "Вона (" Батьківщина "), за Конституцією, не має повноважень ухвалювати подібні рішення. Їх можуть виключити з числа членів партії, але припинити повноваження народного депутата України - немає. Парламентарій лише сам може відмовитися приносити присягу і, отже, не отримає повноваження народного депутата України, але це має бути рішення самої депутата ", - зазначив Андрій Магера.

Однак заступник голови ЦВК додав, що Табалови можуть понести відповідальність лише в тому випадку, якщо вони є членами партії, і тільки дисциплінарну.

Також "свободівці" зламали сьогодні паркан навколо Ради і зламали замок на вхідних дверях до парламенту.