СОТ знизила прогноз зростання світової торгівлі на 2011 р. до 5,8%
Світова організація торгівлі знизила прогноз зростання світової торгівлі на 2011 р. з 6,5% до 5,8% на тлі уповільнення темпів зростання торгівлі в останні місяці, а також невизначених перспектив навколо відновлення глобального ВВП. Про це повідомляється в прес-релізі СОТ.
При цьому темпи зростання торгівлі в розвинених країнах в 2011 р. очікуються на рівні 3,7%, а в країнах, що розвиваються та країнах-членах СНД - на рівні 8,5%.
Зростання світового ВВП, на думку експертів організації, складе за підсумками поточного року 2,5%, зростання ВВП у розвинених країнах - 1,5%, а в країнах, що розвиваються та в країнах-членах СНД - 5,9%.
У числі негативних факторів, що позначилися на світовій економіці в останні місяці, в релізі згадані наслідки природних катаклізмів у Японії, бюджетна криза в США і зниження кредитного рейтингу провідної світової економіки, а також триває бюджетно-боргова криза в зоні євро. На рівень споживчої довіри і довіри в ділових колах негативно впливають слабкі дані за об'ємом виробництва і зайнятості, які також сприяли посиленню паніки на фінансових ринках.
"Комплексний характер торгової системи сприяв підтримці відкритості торговельних відносин протягом кризи, що запобігло багато ще більш негативним наслідкам", - так прокоментував уточнення прогнозу генеральний директор організації Паскаль Ламі.
При цьому він закликав членів СОТ не втрачати пильності: "Зараз не час для розрізнених заходів. Нам необхідно зберегти і зміцнити світову торгову систему, щоб вона продовжила функціонувати, виконуючи життєву функцію в глобальній економіці".
Нагадаємо, сьогодні міністри фінансів країн "великої двадцятки" (G20) знову підтвердили свою готовність зробити всі необхідні кроки для збереження стабільності фінансової системи, передає Reuters. "Ми зробимо всі необхідні дії для збереження стабільності на фінансових ринках і належного функціонування банківської системи", - йдеться в комюніке глав міністерств фінансів країн G20, оприлюдненій за підсумками вчорашніх консультацій.
В ході засідання велику увагу приділялося обговоренню питання вирішення боргової кризи в Європі. За підсумками консультацій економісти домовилися, що лідери країн єврозони вживуть заходів щодо збільшення гнучкості і розширення повноважень європейського стабілізаційного фонду EFSF до наступної зустрічі G20; країни, що розвиваються сконцентрують зусилля на розвитку внутрішнього попиту та збільшення гнучкості обмінних курсів; держави скорегують монетарну політику так, щоб вона була спрямована на збереження цінової стабільності та підтримку економічного зростання.
Нагадаємо, наприкінці серпня п.р., Міжнародний валютний фонд (МВФ) у новій редакції доповіді МВФ про перспективи глобальної економіки (World Economic Outlook) попередив, що Європа і США можуть зануритися в нову рецесію в 2012 р., якщо залишать без вирішення гострі економічні проблеми.
На думку експертів МВФ, Європа повинна "діяти спільно" у своїй боротьбі з погіршенням суверенних боргових криз. У фонді вважають, що боргові проблеми країн єврозони, а також повільне відновлення економіки США є основними загрозами для світової фінансової стабільності. Однак експерти МВФ назвали саме Європу як "основне джерело занепокоєння" для глобальної економіки.
Фонд також назвав перспективи для країн з економікою, що розвивається, більш "невизначеними", хоча зростання экономіки, ймовірно, залишиться досить високим - близько 6,4% в цьому році, з уповільненням до 6,1% в 2012 р.
МВФ також нагадав про наявні ознаки перегріву в країнах з ринковою економікою, що розвивається, зазначивши, що в деяких країнах зростання цін на сировину, а також соціальні та політичні хвилювання не сприяють зростанню їх економік.