ua en ru

Вся сила металу

Автор: RBC.UA
Оголошені піврічні фінпоказники роботи найбільшого гірничо-металургійного холдингу України - «Метінвесту» - перевершили всі очікування галузевих аналітиків. Незважаючи на триваючу нестабільність на ринку, компанії вдалося зберегти виручку і збільшити прибутковість бізнесу. Головним чином це відбулося за рахунок зниження собівартості виробництва металопродукції та диверсифікації ринків збуту.

Оголошені піврічні фінпоказники роботи найбільшого гірничо-металургійного холдингу України - «Метінвесту» - перевершили всі очікування галузевих аналітиків. Незважаючи на триваючу нестабільність на ринку, компанії вдалося зберегти виручку і збільшити прибутковість бізнесу. Головним чином це відбулося за рахунок зниження собівартості виробництва металопродукції та диверсифікації ринків збуту.

Відповідно до консолідованої звітності групи компаній « Метінвест», в січні-червні 2013 р. її чистий прибуток виріс на 31% , досягнувши 443 млн дол. Показник EBITDA склав 1,243 млрд дол., що на 14% вище аналогічного періоду минулого року. У той же час виручка знизилася на 3 %, до 6,515 млрд дол., в основному у зв'язку з падінням на 13% середніх цін на металопродукцію .

Показник EBITDAmargin «Метінвесту» в I півріччі зріс з 16% до 19%. «В результаті рентабельність компанії виявилася не тільки не гіршою, ніж у найближчих аналогів з Росії, а й значно перевищила їх», - сказав аналітик інвесткомпанії EavexCapitalІван Дзвінка.

За його словами, наприклад , EBITDAmargin у «Євразу» склала 12,8%, «Сєвєрсталі» - 13,5%, НЛМК - 12,6%, Магнітогорського меткомбінату - 11,2%.

Як заявив гендиректор «Метінвесту» Ігор Сирий, високих фінансових результатів роботи вдалося досягти завдяки зваженому підходу до капітальних інвестицій, зниженню собівартості виробництва та зміцненню присутності компанії на стратегічних ринках збуту продукції. У той же час, група скоротила CAPEX на 36% - до 250 млн дол. Це обумовлено графіком інвестицій, згідно з яким фінансування основних проектів в 2013 р. припадає на друге півріччя. Представники компанії уточнюють , що рівень капітальних інвестицій за підсумками року складе не менше 700 млн дол.

Ключовими інвестпроектами компанії в I півріччі стало впровадження технології вдування пиловугільного палива (ПВП) та будівництво повітророзподільчої установки на Єнакіївському метзаводі, а також комплексу циклічно-потокової технології на Північному ГЗК і четвертої, останньої секції на шахті Affinity (UnitedCoal) в США. Таким чином, «Метінвест» фокусувався на тих питаннях, які повинні принести швидкі результати і окупність, що, в свою чергу, послужить основою для фінансування нових проектів.

Змінилася і географія збуту «Метінвесту». У I півріччі компанія збільшила обсяг продажів металопродукції до Європи на 28%, до країн Близького Сходу та Північної Африки - на 44%, до Північної Америки - на 85%. Водночас, поставки в країни СНД скоротилися на 10%. При цьому активний попит на залізну руду на ринках, що розвиваються, в основному, в Китаї, компенсував слабкий попит в інших регіонах і дав можливість групі збільшити обсяги продажів і виручку залізнорудного дивізіону, незважаючи на зниження цін на цей вид продукції .

«Рішення «Метінвесту» нарощувати поставки металопродукції саме на ринки Європи, Близького Сходу та Африки може мати ще більший позитивний ефект в 2014 р.», - вважає заступник начальника аналітичного відділу ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Павло Перконос .

На його думку, завдяки очікуваному відновленню попиту в Європі і стабілізації політичної ситуації на Близькому Сході, компанія може спробувати нарощувати постачання на ці ринки. «А бажання Китаю знизити залежність від «великої трійки» гірничорудних компаній - Vale, BHPBillitonі RioTinto - і диверсифікувати імпорт залізної руди буде грати на руку, в тому числі, «Метінвесту», який зможе і далі нарощувати поставки на цей найбільший ринок з виробництва металопродукції», - упевнений Перконос.

Аналітик інвесткомпанії DragonCapital Денис Саква очікує, що, завдяки хорошим результатам I півріччя, за підсумками року виручка «Метінвесту» збільшиться на 3% , до 12,9 млрд дол., EBITDA - на 8% , до 2,1 млрд дол., а чистий прибуток - на 38%, до 601млн дол.