ua en ru

Набрали чинності спрощені правила перетину кордону між Україною і РФ

Автор: RBC.UA
Угода між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації, що була підписана 18 жовтня 2011 р., 17 квітня набрала чинності.

Угода між Кабінетом міністрів України та урядом Російської Федерації про порядок перетинання українсько-російського державного кордону жителями прикордонних регіонів України та Російської Федерації, що була підписана 18 жовтня 2011 р., 17 квітня набрала чинності. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

Тепер жителі прикордонних регіонів обох держав можуть перетинати спільний державний кордон у міжнародних, міждержавних та місцевих пунктах пропуску того регіону, жителями якого вони є, та перебувати на території суміжної держави в межах регіону, в який вони в'їхали через місцевий пункт пропуску, без реєстрації та заповнення міграційних карток терміном до 90 днів.

"Жителі прикордонних регіонів можуть перетинати кордон пішки, на велосипедах, мотоциклах, гужовому і легковому транспорті, човнах, що їм належать, а також на автомобільному і поромному транспорті загального користування міждержавного сполучення в межах прикордонних регіонів, а також переміщати через кордон товари, які не призначені для виробничої або іншої комерційної діяльності, у кількості, що не перевищує передбачені законодавством сторін норми ввезення (вивезення) товарів без сплати митних зборів і податків", - йдеться в повідомленні прес-служби.

Дія цієї угоди в Україні розповсюджується на громадян України, які постійно проживають на територіях Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Нагадаємо, парламент ратифікував цей документ 22 лютого з. р., Президент України Віктор Янукович підписав угоду 13 березня ц. р.
Раніше голова Держдуми РФ Сергій Наришкін заявив, що з російського боку ратифікації не потрібна, тому що цей документ не містить інших норм інших, ніж вже наявні в законодавстві країни.