Набув чинності закон, що визначає умови оренди та концесії державних об'єктів ПЕК

Середа 05 жовтня 2011 08:57
Автор: RBC.UA
Сьогодні вступає в силу закон України "Про особливості оренди чи концесії об'єктів ПЕК, що перебувають у державній власності", що був прийнятий Верховною Радою (ВР) 8 липня 2011 р.

Сьогодні вступає в силу закон України "Про особливості оренди чи концесії об'єктів ПЕК, що перебувають у державній власності", що був прийнятий Верховною Радою (ВР) 8 липня 2011 р.

Закон був опублікований в державному виданні "Голос України" 6 серпня. Згідно з прикінцевими положеннями, закон вступає в силу через 60 днів після опублікування.

Нагадаємо, 8 липня 2011 р. відповідний документ № 8705, ініційований фракцією ПР, підтримав 251 народний депутат.

Законодавчим актом з метою створення умов для забезпечення розвитку паливно-енергетичного комплексу (зокрема, шляхом залучення інвестицій на технічне переоснащення та модернізацію) визначаються особливості передачі в оренду чи концесію об‘єктів ПЕК, що перебувають у державній власності.

Згідно із законом, передачі в оренду чи концесію підлягають такі об'єкти паливно-енергетичного комплексу:
- на яких можливе залучення сучасних технологій виробництва та які потребують модернізації (технічного переоснащення) технологічного процесу;
- розрізи та шахти з видобутку вугілля та його переробки, які є неперспективними та підлягають закриттю;
- об'єкти незавершеного будівництва та законсервовані об'єкти, що перебувають у державній власності, які можуть бути добудовані з метою їх використання для провадження діяльності у сфері видобування кам'яного вугілля та лігніту (бурого вугілля), його переробки.

Відносини з передачі в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу, не врегульовані цим законом, регулюються Цивільним, Господарським, Земельним кодексами України, законами "Про концесії", "Про оренду державного та комунального майна", іншими законодавчими актами.

Раніше повідомлялося, що документ, зокрема, передбачає заборону продажу на конкурентних засадах (земторгах) земділянок державної чи комунальної власності або права на них "у разі передачі в оренду, концесію майнових комплексів або нерухомого майна, розташованого на земельних ділянках державної, комунальної власності".

Зазначимо, що в ВР також був зареєстрований урядовий законопроект, що визначає особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів ПЕК.

Так, згідно документу (№ 8632 від 03.06.2011), ініційованого Кабінетом міністрів, проведення підготовки до передачі в оренду чи концесію об'єктів паливно-енергетичного комплексу передбачає: організаційно-технічні заходи, на підставі яких визначається розмір, терміни внесення і напрямки інвестицій, які забезпечать беззбиткову діяльність; виявлення державного майна, яке може бути передано в оренду, в концесію; виявлення іншого державного майна, яке тимчасово не використовується, та розроблення пропозицій щодо умов його подальшого використання або консервації у встановленому порядку; виділення зі складу підприємств структурних підрозділів, які можуть функціонувати як окремі підприємства; здійснення інших заходів, визначених законодавством.

Нагадаємо, що на думку члена комітету Верховної Ради з питань ПЕК, ядерної політики та безпеки Павла Коржа (Партія регіонів, за рахунок передачі державних вугільних шахт у концесію можна швидко і на довгий термін залучити інвестиції в перспективні вугледобувні підприємства, які найбільш гостро потребують розвитку.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся