ua en ru

Світовий банк: Україна не виправдовує очікувань щодо реформ

Автор: RBC.UA
Україна не виправдовує очікувань щодо реформ. Про це під час "Форуму ділових людей" заявив директор Світового банку з питань України, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна не виправдовує очікувань щодо реформ. Про це під час "Форуму ділових людей" заявив директор Світового банку з питань України, Білорусії і Молдавії Мартін Райзер, передає кореспондент РБК-Україна.

"Україні необхідна дерегуляція. Ми спостерігаємо вже давно, що в реальності реформи менше, ніж очікувань", - сказав Райзер.

За словами Райзера, існує три причини, через які процес реформування ускладнюється. Перша - реформи проводяться повільно. Друга - впровадження на місцях часто не буває. Третя і найскладніша - немає довіри між владою, населенням і підприємцями. Райзер підкреслив, що це стосується не тільки теперішньої влади. "Мені здається, що Україна найбільше потребує зараз доброго та конструктивного діалогу", - зауважив він.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) переніс візит своїх експертів до України на кінець жовтня через гальмування реформ в Україні. Про перенесення візиту заявив один з консультантів МВФ Девід Ліптон. "Я підкреслив важливість сильної політики та реформ для подолання затримки в отриманні другого траншу кредиту. Влада підтвердила свою прихильність цілям програми stand-by і здійснення додаткових заходів (для отримання кредиту). Наступна місія фонду до Києва планується на кінець жовтня", - додав Ліптон.

Зазначимо, керівництво країни неодноразово заявляло про першорядності і важливості заявлених реформ. Зокрема дуже важливим є повне виконання зобов'язань перед Радою Європи. Про це Президент України Віктор Янукович заявив після зустрічі з Президентом Парламентської асамблеї Ради Європи Мевлютом Чавушоглу в Страсбурзі в червні. Янукович додав, що в сучасному світі є надзвичайно важливим єднання країн, суспільства навколо таких цінностей як демократичні засади розвитку, принципи верховенства права та захисту прав людини.

Що стосується критики, то найбільше останнім часом Януковича представники міжнародних організацій та урядів європейських країн критикували у зв'язку з судовим процесом над екс-прем'єром Юлією Тимошенко.

Перед цим, у липні представники правозахисної організації Freedom House, і Атлантичної ради США звернулися до Президента Віктора Януковича з відкритим листом, де висловили стурбованість ситуацією з правами людини в Україні.

Що стосується реформ, то 23 серпня Президент України Віктор Янукович поставив завдання уряду реформувати збройні сили і забезпечити належне їх фінансування. Програма реформування зокрема передбачає прийняття нової військової доктрини, проект якої був схвалений у червні.

У той же день Янукович заявив про важливість реформування виборчого законодавства. За словами Януковича, короткострокова мета даного процесу - проведення парламентських виборів у жовтні 2012 р. - дозволить виправити "недоліки існуючої пропорційної моделі парламентських виборів. І дозволить врахувати ряд рекомендацій ОБСЄ та веніцианськая комісії".

Днем раніше спікер Верховної Ради України Володимир Литвин, повідомив, що пенсійна реформа може вступити в силу 1 січня 2012 р. За словами Литвина, на початку наступної сесії Верховна Рада (ВР) повинна внести зміни в закон про пенсійну реформу, внісши технічні поправки в питання вступу в силу даного документа. Згідно з цими поправками пенсійна реформа, в разі прийняття таких змін, вступить у дію в Україні з 1 січня 2012 р. "Поки йде дискусія з якої дати це треба робити (вводити в дію пенсійну реформу). Я думаю логічно було б з 1 січня 2012 р., але є ... ще меморандум про співпрацю з МВФ, де були узгоджені позиції, необхідні умови надання кредиту Україні ", - сказав спікер ВР.

Що стосується боротьби з корупцією, то вчора Віктор Янукович своїм указом затвердив питання Національного антикорупційного комітету.