ua en ru

Лікарі назвали сидячий спосіб життя "новим палінням"

Автор: RBC.UA
Американські лікарі прийшли до висновку, що сидячий спосіб життя завдає людині не меншої шкоди, ніж нікотинова залежність. Проблему малорухливості протягом дня вони назвали "сидячій хворобою" і "новим палінням".

Американські лікарі прийшли до висновку, що сидячий спосіб життя завдає людині не меншої шкоди, ніж нікотинова залежність. Проблему малорухливості протягом дня вони назвали "сидячій хворобою" і "новим курінням".

Проведені в США дослідження ще раз довели, що сидячий спосіб життя пов'язаний з цілим комплексом проблем зі здоров'ям і передчасною смертю від кардіологічних захворювань. Зокрема, робота вчених Миссурийского університету показує, що рівень цукру в крові людини прямо пропорційний рівню його фізичної активності.

Також доведено, що навіть стоячи людина спалює в три рази більше калорій, ніж сидячи. М'язові скорочення, в тому числі ті, які відбуваються, коли людина спокійно стоїть, викликають важливі процеси, пов'язані з розщепленням жирів і цукру. Однак після того як організм приймає сидяче положення, він зупиняє дію цих механізмів.

Професор медицини з клініки Майо в Міннесоті Джеймс Лівайн прямо порівняв надмірне сидіння з тією шкодою, яку завдає здоров'ю паління. Він каже, що проблему можна вирішити тільки одним засобом: менше сидіти і більше рухатися.

"Навіть у некурящих і не страждають ожирінням людей нерухоме щоденне сидіння протягом 4-х годин (наприклад, перед телевізором) підвищує ризик смерті на 80% в порівнянні з тими, хто сидить нерухомо протягом 2-х годин", - уточнює Лівайн.

У свою чергу головний лікар поліклініки ФДУ "НДІ Фізико-хімічної медицини" ФМБА Росії Ельміра Хайбулін попереджає, що сидячий спосіб життя може мати куди більше плачевні наслідки: він веде до розвитку метаболічного синдрому, що в майбутньому може стати причиною навіть онкологічних захворювань.

"Виправити ситуацію можуть самі елементарні речі: ранкова гімнастика, використання будь-якої можливості пройтися пішки, а не проїхати зупинку на автобусі, і замість ліфта підніматися по сходах", - рекомендує лікар.

У свою чергу, професор Джеймс Лівайн дієвим засобом вважає зміну загальноприйнятої організації офісного праці. Він закликає роботодавців обладнати офіси легко трансформуються комп'ютерними столами, за якими співробітники зможуть працювати як сидячи, так і стоячи.